live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У Львові перепоховали останки першодрукаря Івана Федорова


фото: Zaxid.net
У Львові у церкві монастиря Святого Онуфрія перепоховали останки першодрукаря Івана Федоровича (Федорова). Там вони були знайдені за радянських часів мистецтвознавцем Борисом Возницьким

Про це повідомляє "Укрінформ", передає Еспресо.TV.

"Ми виконали велику мрію Бориса Возницького: повернули на "законне» місце - у церкву монастиря святого Онуфрія - останки першодрукаря Івана Федоровича (Федорова). Це йому ми завдячуємо першим Букварем та львівським Апостолом, він відновив книговидання в Україні", - розповіла директор Національної картинної галереї Лариса Возницька.

Вона нагадала, що саме Возницький знайшов останки під час ремонтних робіт у 1971 році і врятував їх від знищення, зберігаючи у Музеї книги. Однак для перепоховання необхідно було провести низку експертиз і досліджень, які б підтвердили, що останки належать саме першодрукареві. Допомогли у цьому польські науковці.

Дослідження були проведені у Вроцлавському університеті, вчені підтвердили на 99 відсотків автентичність останків. Адже вони містять багато ртуті, олова, свинцю. Науковці зазначили, що ця людина однозначно мала займатися книгодрукуванням.

У раці з останками Федоровича є й скелет й іншої особи. Експертиза засвідчила, що ці люди були родичами. А оскільки друкар був похований із сином, то це також доводить, що останки належать Івану Федоровичу.

У церемонії перепоховання взяли участь представники усіх християнських конфесій, представлених в Україні. На стіні, де розташована ніша з ракою, встановили копію надгробної плити Федорова, яку зробили на основі рисунка церковного діяча, богослова та історика, професора і ректора Львівського університету Модеста Гриневецького, який у свій час бачив цю плиту і замальовував її.

Все по темі

новини партнерів

31 травня, 2020 неділя

31 травня, 2020 неділя

30 травня, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати