У Латвії стався витік радіоактивної води
На Саласпильському ядерному реакторі в Латвії виявлено невеликий витік з однієї з ємностей для зберігання радіоактивної води
Про це агентству BNS у вівторок повідомив проректор з наукової роботи Латвійського університету Індрикіс Муйжнієкс, передає Еспресо.TV з посиланням на "Інтерфакс-Україна".
Він заявив, що зі шва однії з іржостійких місткостей сочилася радіоактивна вода. Ємність була в залізобетонній бочці, і вода з неї в невеликій кількості потрапила в навколишнє середовище, унаслідок чого трохи підвищився рівень вмісту тритію в безпосередній близькості від ємності - до 10 Bq/l за максимально допустимого рівня 100 Bq/l.
"Слава Богу і мудрості фахівців, що роботи розпочалися своєчасно і не відбулося перевищення рівня забруднення", - сказав Муйжнієкс.
Уряд Латвії наприкінці жовтня схвалив розпорядження про виділення Саласпильському ядерному реактору 119 тис. євро на ремонт збірника радіоактивної води. Стан ємностей, заритих у землю, не перевіряли з 60-х років. Під час перевірки з'ясувалося, що в одній з них є невелика дірка.
За словами Муйжнієкса, обстеження та ремонт ємностей розпочалися в буквальному сенсі в останній момент, оскільки зволікання, можливо, призвели б до більш об'ємного витоку радіоактивної води. Зараз повністю перевірено одну з двох ємностей, з яких відкачано радіоактивну воду. Передбачено, що роботи триватимуть, буде проведено ретельний ремонт обох ємностей для усунення можливого витоку, а також будуть перевірені їхні шви.
Зі свого боку в Саласпильській крайовій думі агентству BNS повідомили, що, за відомостями, що надійшли від керівництва реактора, цей інцидент стався ще минулого тижня. "Згідно з правилами, його розслідувала Інспекція радіації та ядерної безпеки і дійшла висновку, що загрози для безпеки немає", - сказали в думі.
Раніше адміністратор Саласпильського ядерного реактора Яніс Рудзітіс заявив агентству BNS, що ядерне паливо з Саласпильського ядерного реактора в 2008 році вивезли до Росії. Після цього було заплановано провести демонтаж реактора протягом п'яти років - з 2009 до 2013 року, але під час економічної кризи початок демонтажу в 2011 році було відкладено.
За його словами, роботи так і не розпочалися, оскільки міністерство охорони навколишнього середовища та регіонального розвитку не змогло забезпечити їхнє бюджетне фінансування в 2011 році, ні пізніше, зокрема і зараз.
- Актуальне
- Важливе