Адвокат Савченко сподівається, що у середу нарешті вирішиться доля льотчиці
Захист української льотчиці Надії Савченко розраховує, що ПАРЄ найближчим часом досягне звільнення її з-під варти, оскільки вона є делегатом від України в ПАРЄ і має дипломатичний імунітет
Про це заявив адвокат Надії Савченко Марк Фейгін на прес-конференції у Страсбурзі, передає Еспресо.TV з посиланням на "Інтерфакс-Україна".
"Завтра ми розраховуємо на те, що буде поставлена фінальна крапка в долі Надії Савченко та її семимісячному ув'язненні в Росії", - сказав він.
На його думку, ПАРЄ має порушити питання про те, щоб Савченко як делегат ПАРЄ, яка має дипломатичний імунітет, відповідно до статуту Ради Європи і генеральних угод про привілеї та імунітети Ради Європи, має бути негайно звільнена з-під варти.
"Процедура видається таким чином: від імені ПАРЄ голова Анн Брассер письмово звертається до (міністра закордонних справ Росії Сергія) Лаврова в МЗС з тим, щоб звільнити делегата Савченко на підставі цих документів. МЗС відповідно до КПК РФ звертається до Слідчого комітету Росії, на його чолі (Олександру) Бастрикіну, щоб своєю постановою на підставі КПК слідчий, що веде справу, видав постанову про зміну запобіжного заходу для Савченко", - пояснив Фейгін.
За його словами, це може тривати 24 години.
"Захист Савченко в змозі підготувати весь пакет документів та передати їх пані Брассер для того, щоб ця процедура почалася", - заявив адвокат.
Фейгін заявив про незгоду із заявами російської сторони про те, що дипломатичний імунітет Савченко не дозволяє звільнити її з-під варти, оскільки злочини, які їй інкримінуються, були здійснені задовго до того, як вона стала депутатом Верховної Ради і делегатом ПАРЄ. Він наголосив, що Н.Савченко не засуджена, і на неї поширюється презумпція невинуватості.
"До моменту, поки вирок щодо особи не вступив у законну силу, ця особа не вважається засудженою і визнаною винною у скоєнні того чи іншого інкримінованого злочину. До цього моменту людина користується всіма громадянськими правами у повному обсязі, зокрема пасивним виборчим правом, яке пані Савченко було реалізовано через вибори в український парламент, який, у свою чергу, делегував її в ПАРЄ", - зазначив адвокат.
Він також заявив, що Савченко не є громадянкою Росії, і ніякі обмеження щодо виборів на неї не поширюються в принципі. "Якщо б дійсно до моменту її обрання в український парламент пройшов суд, який визнав її винною, призначив покарання, тоді б доречна була дискусія про те, чи може вона користуватися дипломатичним імунітетом, як делегат до ПАРЄ, або не може", - сказав Фейгін.
"Зважаючи на те, що вона має презумпцією невинуватості, цей імунітет, що виник після її делегації в ПАРЄ, є безумовним", - додав адвокат.
За словами Фейгіна, ні в статуті Ради Європи, ні в генеральній угоді про привілеї та імунітети Ради Європи немає вказівок на те, що має відбуватися з особою, яка перебуває під слідством і під арештом, і які обмеження на неї як на делегата ПАРЄ поширюються.
"А оскільки регулювання щодо таких осіб немає, то наявність арешту щодо Савченко не є перешкодою до виконання її повноважень делегата ПАРЄ", - заявив Фейгін.
Він сказав, що зміна запобіжного заходу для Савченко ніяк не вплине на проведення подальшого слідства і судового розгляду.
Нагадаємо, вчора на сайті Парламентської Асамблеї Ради Європи з'явилася офіційна сторінка української льотчиці, народного депутата України Надії Савченко, яку незаконно утримують у Росії.
Президент ПАРЄ Анн Брассер заявила, Росія має звільнити Савченко, якщо вони хочуть діяти у відповідності з правилами Ради Європи.
Під час засідання профільного комітету Парламентської асамблеї Ради Європи російська делегація офіційно заявила, що підтримує рішення щодо звільнення Надії Савченко, незаконно захопленої на території України.
Однак сьогодні спікер Державної думи Росії Сергій Наришкін заявив, що звільнення народного депутата Надії Савченко під тиском Парламентської асамблеї Ради Європи є неприпустимим.
- Актуальне
- Важливе