Путін погодив російський "бездефіцитний" бюджет при ціні $70 за барель
Володимир Путін схвалив антикризовий план уряду, що передбачає вихід до 2017 року на бездефіцитний бюджет при ціні на нафту $ 70 за барель
Про це повідомив журналістам міністр фінансів Антон Силуанов, передає Reuters.
Напередодні пізно ввечері Путін разом з прем'єром Дмитром Медведєвим, міністрами фінансово-економічного блоку і главою ЦБР обговорювали антикризові заходи уряду в підмосковній резиденції президента.
"Вчора були проведені наради у керівництва країни, прийняли антикризовий план. В антикризовому плані записано, що ми будемо проводити адекватну бюджетну політику, і до 2017 року ми ставимо за мету вийти на бездефіцитний бюджет при прогнозною ціною на нафту на рівні $ 70 за барель", - сказав Силуанов.
За словами Силуанова, в ході реалізації антикризових заходів витрати бюджету не будуть збільшені.
"Більше того, в результаті ми очікуємо, що обсяг витрат стане менше спочатку запланованого. Всі ресурси, які будуть виділені на реалізацію цього плану, будуть знайдені за рахунок антикризового резерву, сформованого в бюджеті ... обсяг близько 170 мільярдів рублів".
У понеділок ввечері міжнародне рейтингове агентство S&P знизило рейтинг Росії до сміттєвого - "ВВ +", прогноз зміни кредитного рейтингу - негативний. Зниження рейтингу з "ВВВ-" до "ВВ +" означає, що вперше за більш ніж десять років російський суверенний борг виявився поза межами інвестиційної привабливості.
Минулого тижня перший віце-прем'єр Ігор Шувалов оцінював вартість антикризового плану в 1,375 трильйона рублів, які складаються з прямих витрат бюджету, держгарантій і витрат з Фонду національного добробуту, і говорив, що заходи та обсяги фінансування можуть ще вирости.
Раніше Мінфін попереджав, що Росія за півтора роки може позбутися Резервного фонду, так як при ціні на нафту $ 50 за барель казна не дорахується у 2015 році більше 3,0 трильйонів рублів, у той час як скорочення держвитрат на 10 відсотків, яке вже схвалене урядом , заощадить лише 1,0 трильйон.
- Актуальне
- Важливе