live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У Держлікслужбі вважають неактуальним об'єднання функцій держконтролю та реєстрації лікарських засобів в одному відомстві

Відповідну думку висловив голова Державної служби з лікарських засобів (Держлікслужба) Михайло Пасічник

"У нас останнім часом багато проектів змін до закону про лікарські засоби, багато хто намагається в нього внести якісь нововведення, але подібні ініціативи вже були в минулі роки. У європейських країнах є різні підходи до таких регуляторних органів, але мені здається, що таке об'єднання не є на сьогодні гостро необхідним і своєчасним. Воно неактуальне - підкреслив глава Держлікслужби.

"Це не ініціатива Гослекслжуби, це ініціатива МОЗ. Наша позиція в тому, що в даний час до нормативної бази повинен бути більш збалансований підхід, щоб це привело до ефективного результату, а не до вирішення сьогочасних питань", - сказав він коментуючи законопроект, розміщений на сайті Міністерства охорони здоров'я.

У той же час у Європейській бізнес асоціації (ЄБА) вважають, що законопроект МОЗ про зміни в закон України "Про лікарські засоби", відповідно до якого функції держконтролю та реєстрації лікарських засобів повинен здійснювати єдиний орган, створить підґрунтя для корупції і не сприятиме розвитку фармацевтичного ринку.

"Об'єднання цих двох стратегічно важливих функцій в нашій країні під керівництвом одного відомства може створити для нього монополістичні умови, що дуже ймовірно спровокують появу нових корупційних схем. На тлі заяв уряду про нульову толерантність до корупції, такі кроки виглядають незрозумілими і непослідовними, особливо, коли така ініціатива виникає на тлі безлічі більш важливих проблем охорони здоров'я "- йдеться в повідомленні "ЄБА".

Варто відзначити, що подібна ініціатива вже неодноразово виникала раніше. Спроби внести зміни до законодавства і вибудувати систему монопольного впливу на фармринок робив колишній керівник Держлікслужби Олексій Соловйов, який пішов з посади в результаті тривалої суспільної кампанії, яка ставила йому побудова масштабних корупційних схем і тісних зв'язках з фармацевтичним олігархом Г. Загорієм і екс-прем'єром Н. Азаровим.

Після відставки Соловйова, за наділення Держлікслужби надповноваженнями активно виступала його перший зам, яка тимчасово виконувала обов'язки Глави відомства Інна Демченко, яка за інформацією ряду ЗМІ так само була причетна до корупційних схем і тісно пов'язана з екс-регіоналкою Т. Бахтеєвою.

Джерело: "Інтерфакс-Україна"

новини партнерів

13 липня, 2020 понеділок

13 липня, 2020 понеділок

12 липня, 2020 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати