live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Опубліковано документ про купівлю-продаж ГК "Амстор"

Журналісти ІА "Українські новини" опублікували документ про купівлю-продаж групи компаній "Амстор" у 2009 році

Згідно з документом торгова мережа перебувала практично в стані банкрутства, загальна заборгованість, у тому числі по банківських кредитах і облігаціях, була близько 330 млн дол. США. З 300 млн гривень кредиторської заборгованості вже близько 200 млн грн було прострочено.

Генеральний директор Смарт-Холдингу Олексій Тимофєєв у розмові з журналістами детально зупинився на умовах укладання угоди купівлі-продажу ГК "Амстор" і на ролі мажоритарного акціонера в її розвитку: "Після підписання угоди Смарт-Холдинг погасив поточні борги "Амстора" на суму більше 10 млн доларів США. Наші підприємства виступили поручителями за кредитами "Амстора", знявши на той момент найгостріші проблеми. Далі ми, як мажоритарні акціонери, жодного разу не ставили питання про розподіл дивідендів. Весь прибуток вкладався в розвиток. До 2014 року мережа зросла в два рази, борги перед банками зменшилися на третину. Чи не це найкращий доказ того, що роль "Смарт-Холдингу" в розвиток мережі, яка в 2009 році була практично банкрутом, була позитивною?".

У своєму інтерв'ю Олексій Тимофєєв спростував заяви Вагоровського, що Смарт-Холдинг нібито не виконав якісь пункти угоди купівлі-продажу торгівельної мережі. У розпорядження журналістів потрапив договір 2009 року, в якому детально розписані зобов'язання покупця і продавця. Опубліковані дані повністю спростовують раніше зроблені заяви братів Вагоровських про нібито невиконані зобов'язання мажоритарного акціонера.

Нагадаємо, що 31 грудня 2014 озброєні люди заблокували роботу низки магазинів мережі "Амстор" в Києві, Запоріжжі, Дніпропетровську, Маріуполі та інших містах. На місця подій прибула міліція, робота магазинів була відновлена, але ненадовго. Зараз не працює більшість магазинів мережі "Амстор".

Смарт-Холдинг, основний акціонер "Амстора", заявив, що озброєні люди, які блокували магазини мережі, діяли за вказівкою її колишнього керуючого і міноритарного акціонера Володимира Вагаровского. Екс-керівник не погодився з рішенням головних власників про відсторонення його від управління групою компаній "Амстор" і робить все, щоб дестабілізувати роботу торгових центрів і приховати обсяги розкрадань. Результати аудиту, проведеного головним акціонером, виявили спроби Вагоровського привласнити компанію, а також розкрадання грошових коштів для особистого збагачення.

Вагоровські на даний момент контролюють магазини на території, так званої, "ДНР", виручка яких не приходить на рахунки ДК "Амстор".

Компанія "Гелабран Реал Істейт" - акціонер, який стояв біля витоків створення групи компаній "Амстор" (входить в сферу впливу Едуарда Шифріна й Олександра Шнайдера), підтримала головного акціонера групи - Смарт-Холдинг в прагненні стабілізувати роботу торгових центрів "Амстор" по всій Україні. У повідомленні компанії говорилося: "Ми засуджуємо дії міноритарного акціонера Володимира Вагоровського і колишнього менеджменту в особі Олександра Вагоровського, які призвели до зупинки роботи магазинів.

У 2009 році Шифрін і Шнайдер - мажоритарні акціонери торговельної мережі "Амстор" - продали частину своїх акцій компаніям, пов'язаними зі Смарт-Холдингом. Їх частка зменшилася з 60 до 15%. Смарт-Холдинг став головним акціонером торговельної мережі з 70% акцій. Частина акцій була викуплена у міноритарного акціонера ГК "Амстор" Володимира Вагоровського. Його частка зменшилася з 40 до 15%. Брати Олександр і Володимир Вагоровські за рішенням акціонерів до останнього часу займалися операційним управлінням торговельною мережею.

новини партнерів

3 липня, 2020 п'ятниця

3 липня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати