Названо країни ЄС, окрім Франції, представники яких відвідали "інавгурацію" Путіна
Шість країн-членів ЄС, окрім Франції, відправили дипломатів на "інавгурацію" Путіна, одна держава передумала в останній момент. У Євросоюзі пояснили ситуацію
Про це повідомляє "Радіо Свобода".
Згідно з переліком, яке отримало видання, на інавгурацію Путіна прийдуть дипломати Франції, Греції, Кіпру, Мальти, Угорщини та Словаччини.
За даними у дипломатичних колах Євросоюзу, станом на вечір 6 травня намір відправити свого представника на цей захід мала Бельгія. Втім, вранці стало відомо, що країна все ж не буде брати участь у церемонії.
У бельгійському МЗС наполягли, що не ніколи говорили про те, що будуть присутні на інавгурації.
"Бельгія вирішила не бути представленою на церемонії інавгурації президента Путіна. Таким чином ми підтримуємо більшість держав-членів Європейського Союзу та Європейської Служби Зовнішньої Дії", - відповіли у МЗС країни на запит "Радіо Свобода".
Речник зовнішньополітичної служби ЄС Петер Стано на брифінгу пояснив, що, попри рекомендації державам Євросоюзу не відвідувати так звану "інавгурацію" Володимира Путіна, країни-члени мають право ухвалювати власні рішення у сфері зовнішньої політики, передає "Європейська правда".
"Це рішення, які вони ухвалюють на основі їхньої компетенції, на основі національного суверенітету, тому що, врешті-решт, йдеться про двосторонні відносини", - зазначив спікер.
Стано нагадав, що ЄС як інституція не представлений на "інавгурації" у Москві своїм послом. Дипломат ЄС отримав відповідні рекомендації від зовнішньополітичної служби Євросоюзу і утримався від участі.
Водночас сфера міжнародних справ належить до компетенції держав-членів, тому вони самостійно можуть ухвалювати рішення щодо свого представництва на "інавгурації", сказав Стано.
Він додав, що країни, які вирішили відправити своїх представників на "інавгурацію" Путіна, повинні самі надати пояснення, чому вони це зробили.
"Високий представник (Боррель) сьогодні вранці пояснив, чому, на його думку, для ЄС недобре брати участь у заході за участю Путіна", – додав речник.
Агентство Reuters увечері 6 травня повідомило, що на інавгурації Путіна планують бути присутніми сім країн, у тому числі Франція на рівні посла.
У матеріалі зазначається, що паризьке дипломатичне джерело повідомило: "Францію представлятиме її посол у Росії".
Крім того, джерело додало, що раніше Франція засудила контекст репресій, у якому проходили вибори російського президента, адже позбавили виборців реального вибору. А також організацію виборів на тимчасово окупованих територіях України, що Франція вважає порушенням міжнародного права.
Європейський дипломат прокоментував виданню, що 20 країн-членів ЄС бойкотуватимуть "інавгурацію", але очікується, що 7 інших країн пришлють своїх представників.
Міністерство закордонних справ Німеччини заявило, що не братиме участь у заході.
- 17 квітня ПАРЄ ухвалила резолюцію з закликом не визнавати Путіна легітимним президентом РФ.
- 6 травня повідомлялось, що високий представник ЄС Жозеп Боррель виступає проти того, щоб лідери країн-членів ЄС брали участь у "інавгурації" російського диктатора Володимира Путіна у Москві.
- 6 травня МЗС України закликало іноземні держави, міжнародні організації та громадськість не визнавати Володимира Путіна легітимним президентом Росії.
- Актуальне
- Важливе