live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Для дітей з особливими потребами збирають кошти на програму інклюзивної освіти

Благодійна організація "ДаунСиндром" просить допомоги, аби зібрати гроші на потреби дітей з синдромом Дауна

Організація проводить свою традиційну благодійну акцію "Срібна монетка". Акція проходить щорічно вже п'ятий рік поспіль. І щороку з її допомогою збираються кошти на різні потреби таких дітей.

У різні роки це були і ремонт єдиного в Україні центру раннього розвитку для таких дітей, і випуск спеціальних методичок для навчання рахувати і читати, і забезпечення консультацій психологів та інших лікарів тощо.

Цього року всі кошти підуть на програми інклюзивної освіти (тобто освіти разом зі звичайними дітьми в школах і дитячих садках). Адже успіх розвитку такої дитини в першу чергу залежить від її соціалізації в суспільстві.

У перші два тижні благодійної акції "Срібна монетка" вдалося зібрати більше 40 000 гривень.

"Цей проект спрямований на поліпшення якості життя дітей з синдромом Дауна, - говорить Сергій Кур'янов, президент Всеукраїнської благодійної організації "ДаунСиндром", батько 10-річного Іллі з синдромом Дауна. - Уже набули чинності зміни в законодавстві, які дозволяють відкривати інклюзивні і спеціальні групи для особливих діток. Вже у вересні більше 300 маленьких українців із синдромом Дауна підуть в дитячі садки. Зараз більшість загальноосвітніх дошкільних установ і їх фахівці просто не готові і не мають досвіду роботи з "сонячними" малюками. Акція "Срібна монетка" -2015 дозволить зібрати кошти і направити їх на методичну підтримку вихователів дитячих садків".

"Ми вже півроку ходимо в садок зі звичайними дітьми. Навіть за цей короткий час я бачу результати: моя дитина стала більш активною, більш сміливою, більш включеною в те, що раніше не цікавило, - розповідає Світлана Махно, мама 4-річного Гліба з синдромом Дауна. - У нашій групі 18 дітей, 5 з них - такі як мій малюк. Дуже важливо, щоб діти з особливими потребами соціалізувалися. Бачу, як звичайні діти спілкуються з малятами з синдромом Дауна, як вони піклуються про них, з якою любов'ю і трепетом ставляться, і розумію, що інклюзивна освіта ще до школи не тільки дасть можливість розвиватися швидше малюкам, але і допоможе іншим діткам вже з такого маленького віку вчитися доброті. Дуже хотілося б, що всі особливі дітки мали можливість вчитися, розвиватися і жити повноцінним життям".

Акція "Срібна монетка" проходить п'ятий рік поспіль у партнерстві з АТ "УкрСиббанк". Всі бажаючі можуть підтримати ініціативу і кинути грошів  спеціальні бокси в будь-якому відділенні УкрСиббанку або перерахувати кошти на користь ВБО "Даун Синдром" р / р 26005265663402 МФО 351005 АТ "УкрСиббанк". Також можна замовити платіжну картку "Срібна монетка" або внести пожертвування онлайн через офіційний сайт ВБО "Даун Синдром", клікнувши на посилання "Пожертвувати". 

За офіційною статистикою в Україні щороку народжується понад 420 дітей із синдромом Дауна. Така дитина може народитися в будь-якій сім'ї, це міфи, що такі дітки можуть бути тільки у батьків, які пили або вели поганий спосіб життя. Але найголовніше, що такі діти можуть бути повноцінними членами суспільства. Це не інваліди та ізгої. В Європі, та й в Україні теж, такі люди працюють і можуть себе забезпечити і жити самостійно. Один з таких ураїнців працює в редакції журналу "Вотсон", інший хлопець живе в Білій Церкві і працює помічником в ювелірній майстерні. А дівчинка Ліза з Орджонікідзе взяла срібло на міжнародному музичному конкурсі.

В Україні поки відсутня будь-яка системна модель підтримки та професійної допомоги людям з синдромом Дауна та їх сім'ям. Такий стан речей призводить до відмов від дітей в пологових будинках (у 2008 році в будинках дитини зареєстровано 263, а в 2009 році 253 дитини з синдромом Дауна). Медики і педагоги найчастіше керуються застарілими і поверхневими відомостями.

новини партнерів

‡агрузка...

21 вересня, 2019 субота

21 вересня, 2019 субота

20 вересня, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати