live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Болгарія знайшла спосіб, як злізти з "газової голки" Росії


фото: DPA
Болгарія зробила крок для зниження залежності від поставок енергоносіїв з Росії. У Софії підписано угоду про будівництво трубопроводу, який зв'яже її з газовими мережами сусідніх Румунії та Греції

Документ про будівництво так званого вертикального газового коридору підписали представники енергетичних відомств Болгарії, Румунії та Греції, повідомляє Еспресо.TV з посиланням на The Wall Street Journal.

"Ми нарешті отримуємо нове джерело газу, тому що досі ми повністю покладалися на одне джерело - Росію", - сказав заступник міністра енергетики Болгарії Жечо Станков.

Вартість будівництва становить приблизно $220 млн. Газопровід планується ввести в дію в 2018 році. Він буде наповнюватися газом з Азербайджану та з терміналів СПГ, розташованих в Греції, сказав Станков.

За словами міністра енергетики Болгарії Теменужка Петкова, будівництво інтерконнектора з Греції почнеться в березні 2016 року, повідомляє Novinite.BG. Кошти на будівництво дасть Євросоюз у вигляді гранту, додала вона.

Болгарія сподівається також почати розробляти власні газові родовища. Минулого тижня почалася подача заявок на тендер про проведення розвідувального буріння на нафтогазових блоках Терес та Сілістра в Чорному морі.

Станков в інтерв'ю Reuters від 15 квітня говорив про бажання перетворити Болгарію в енергетичний хаб. За його словами, його ключовими елементами повинні стати чорноморські родовища і "вертикальний газовий коридор", підключений до Південного газового коридору, що складається з нафтопроводів ТАP і TANAP.

  • Трансанатолійський газопровід (TANAP) проходитиме через Туреччину від кордону з Грузією до кордону з Болгарією та Грецією. Його будівництво планується завершити до кінця 2018 зі строками початку поставок з азербайджанського родовища Шах-Деніз в 2019 році. У перспективі через TANAP буде також йти газ з Туркменії і з Близького Сходу.
  • Трансадріатичний газопровід (ТАP) пройде до Італії. До 2020 року планується вийти на щорічні поставки по ньому 10 млрд куб. м азербайджанського газу з подальшим збільшенням до 20 млрд куб. м.
  • Болгарія була учасником проекту "Південний потік", який Росія вирішила згорнути в грудні 2014 року. За словами Станкова, Болгарію ніхто офіційно не сповіщав про скасування проекту, і холдингова компанія "Південний потік Болгарія", в якій болгарським владі і "Газпрому" належить по 50%, залишається активною.
  • Болгарія щорічно споживає 3 млрд куб. м газу, 95% якого надходить від "Газпрому". У Софії укладено договір з Баку про щорічну поставку 1 млрд куб. м газу з моменту завершення будівництва TAP, тобто з 2020 року.
  • Також вчора Єврокомісія висунула російському "Газпрому" офіційне звинувачення в порушенні правил конкуренції Євросоюзу.

новини партнерів

24 січня, 2020 п'ятниця

24 січня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати