В Шанхаї відкрили конкурента МВФ - Банк розвитку БРІКС
Банк розвитку БРІКС офіційно відкрився вранці у вівторок у Шанхаї. Угода про створення банку була підписано за підсумками саміту БРІКС в Бразилії 16 липня 2014, а сам банк позиціонується як альтернатива МВФ
Про це повідомляє Еспресо.TV з посиланням на РБК.
Новий банк розвитку (НБР, New Development Bank) відкрився через рік після саміту БРІКС в Бразилії, за підсумками якого було оголошено про створення цього інституту.
"Наша ціль не оскаржити існуючу систему, але по-своєму її вдосконалювати і доповнювати", - заявив на церемонії відкриття президент НБР Кундапур Вамана Каматх.
Країни БРІКС розглядають Новий банк розвитку в якості альтернативи міжнародним фінансовим інститутам, таким як МВФ і Світовий банк. Банк буде займатися фінансуванням інфраструктурних та девелоперських проектів у країнах організації.
Угоду про створення НБР представники країн БРІКС підписали в липні 2014 за підсумками саміту в бразильському місті Форталеза. Російська частка у статутному капіталі банку становить $ 2 млрд. Початковий статутний капітал банку складе $ 100 млрд.
На початку липня міністр економічного розвитку Росії Олексій Улюкаєв заявив, що НБР почне фінансувати інвестиційні проекти в I кварталі 2016 року.
Напередодні саміту БРІКС-2015, який пройшов у Росії, центральні банки країн організації остаточно домовилися про умови функціонування пулу умовних валютних резервів. Мета створення цього пулу - надання один одному доларів у разі виникнення проблем з ліквідністю. Китай зарезервує на випадок неприємностей у країн-учасниць союзу $ 41 млрд, Бразилія, Індія і Росія - по $ 18 млрд, ПАР - ще $ 5 млрд. Усього його обсяг - $ 100 млрд. Ці гроші не вносяться в пул, а центральні банки лише приймають на себе зобов'язання надати їх у разі потреби.
Китай, друга в світі за величиною економіка, займається також створенням ще однієї багатосторонньої кредитної організації - Азіатського банку інфраструктурних інвестицій, який базуватиметься в Пекіні. Китай стане найбільшим його акціонером. За угодою, підписаною в кінці червня 50 країнами-засновниками банку, у Китаю буде 30% банку.
- Актуальне
- Важливе