В ООН прогнозують гуманітарну катастрофу на Донбасі
Гуманітарна ситуація на сході України погіршується, при цьому міжнародні організації стикаються із серйозними проблемами при наданні допомоги найбільш вразливим категоріям населення, які постраждали від розпочатого у квітні 2014 року конфлікту
Про це з посиланням на управління Організації Об'єднаних Націй з координації гуманітарних питань повідомили в центрі новин ООН, передає Еспресо.TV.
Як наголошується в заяві, доступ до нужденних осіб обмежено через відсутність безпеки, бюрократичні перепони, а також матеріально-технічні проблеми.
Експерти ООН зазначають, що в найважчому становищі перебувають близько двох мільйонів людей у районах, розташованих уздовж лінії зіткнення між урядовими силами і озброєними групами.
"Половина із цих людей живуть у районах, контрольованих владою, а інша частина - на неконтрольованих урядом територіях. Постійні перестрілки і обстріли у багатьох гарячих точках уздовж лінії зіткнення представляють серйозну загрозу життю багатьох цивільних осіб", - наголошується в заяві.
За даними ООН, становище людей, що живуть уздовж лінії зіткнення, погіршується тим, що вони не можуть перебратися в безпечне місце в силу складної процедури видачі дозволів на переміщення.
Також повідомляється, що в неконтрольованих урядом районах не працюють банки, порушено систему торгівлі, не виплачуються пенсії та соціальні допомоги. У районах, контрольованих урядом, люди також позбавлені багатьох соціальних послуг.
"Представники гуманітарного співтовариства неодноразово намагалися домовитися з усіма сторонами конфлікту з тим, щоб вони забезпечили вільний і безперешкодний доступ до тих, хто потребує допомоги, у тому числі пом'якшили бюрократичні процедури", - йдеться в заяві.
В управлінні ООН з координації гуманітарних питань нагадали про наближення зими, наголосивши, що вирішити всі ці питання необхідно в найближчий час. Експерти побоюються, що час вже втрачено, і через існуючі обмеження тисячі потерпілих можуть залишитися без життєво необхідної допомоги.
Як попередили в ООН, через тривалі бойові дії приблизно 1,3 мільйона людей на сході України ризикують позбутися доступу до безпечної питної води.
В ООН також серйозно стурбовані становищем внутрішньо переміщених осіб. На сьогодні їх налічується 1,4 мільйона людей. Близько 60% всіх зареєстрованих внутрішніх біженців - люди похилого віку. 13% - діти, які потребують термінової допомоги.
При цьому міжнародні організації не поспішають виділяти кошти для надання допомоги українцям, які постраждали в результаті конфлікту. На кінець серпня донори надали або пообіцяли надати на проекти в Україні 114 млн дол., а це лише 37% від запитаних на ці цілі 317 млн дол.
- Актуальне
- Важливе