live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Імпортозаміщення "по-людськи". Росіяни в 2,5 рази підняли ціни на свої яблука після заборони польських

Російські фермери та садівники більш ніж в 2 рази підняли ціни на свої яблука. Такий стан справ може призвести до серйозного подорожчання продукції з яблук, в тому числі дитячого пюре

Про це пише Еспресо.TV з посиланням на газету "Коммерсантъ".

Стурбованість підвищенням цін на яблука висловили компанії, які виробляють соки, сидри, а також дитяче пюре. За їх словами, вартість промислових яблук підскочила з 3,5 до 8-10 рублів за кілограм. Причому зростання цін не зупиняється.

Президент Асоціації садівників Ігор Муханін пояснив зростання цін поганим врожаєм, а також значним збільшенням витрат на хімікати, техніку і доставку.

Іншу версію призводить представник компанії "Coca Cola Hellenic" (виробляє соки "Моя сім'я", "Добрий", Rich) Євгенія Могильова. На її думку, причиною подорожчання яблук стало ембарго на ввезення фруктів з Європи, що призвело до збільшення попиту на російську продукцію. Раніше половину імпорту яблук до Росії забезпечувала Польща, а після ембарго фермери воліють продавати свою продукцію не переробникам, а безпосередньо роздрібним мережам, де ціна починається від 40 рублів за кілограм.

За словами керівника компанії "Яблучний спас" Олега Горєлова, при нинішньому рівні цін невеликі переробники змушені працювати собі в збиток, і якщо ситуація не зміниться, то їм доведеться піти з ринку.

У сегменті соків збільшення цін постачальниками яблук позначиться не дуже помітно, оскільки виробники зазвичай прагнуть зберегти єдину шкалу ціноутворення для різних видів соку в рамках одного бренду. Однак, як вважає заступник начальника економічного прогнозування Газпромбанку Дар'я Снітко, подорожчання сировини відчується в сегменті дитячого харчування, де активно використовується яблучне пюре, яке важко буде замінити іншим натуральним аналогом.

Нагадаємо, в Росії діють продуктове ембарго проти країн, які ввели антиросійські санкції. Зокрема заборонено ввозити яблука з Польщі.

новини партнерів

30 вересня, 2020 середа

29 вересня, 2020 вівторок

29 вересня, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати