Кримські колекції з "Херсонесу Таврійського" вивезуть до російського Ермітажу
До санкт-петербурзького Ермітажу вивозяться колекції із Криму, в тому числі унікальні колекції із "Херсонесу Таврійського"
Крім того, вивозять колекції із Судака та центрального музею Тавриди в Сімферополі, про це заявила керівник постійної делегації Верховної Ради України у Парламентській асамблеї Чорноморського економічного співробітництва (ПАЧЕС. - Ред.) Людмила Денісова, передає Еспресо.TV з посиланням на прес-службу нардепа.
"Хочу наголосити, що вчинення Російською Федерацією будь-яких дій на тимчасово окупованій території України, спрямованих, зокрема, на зміну юрисдикції щодо об'єктів культурної, промислової та технічної спадщини України, є прямим порушенням суверенних прав України, а також загальновизнаних норм і принципів міжнародного гуманітарного права", - зазначила Денісова.
За її словами, комітет з питань культури, освіти та соціальних питань ПАЧЕС підтримав запропоновану українською делегацією поправку до Рекомендацій комітету, у якій наголошується на необхідності вжиття заходів, ґрунтуючись на нормах міжнародного права і, зокрема, на положеннях Гаазької Конвенції про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту, спрямованих на запобігання знищенню культурної спадщини в районах збройних конфліктів або на окупованих територіях.
"Ми наголошуємо, що статус розташованих на території Автономної Республіки Крим і міста Севастополь об'єктів культурної спадщини України жодним чином не змінюється, оскільки так званий "Договір між Російською Федерацією і Республікою Крим про прийняття до Російської Федерації Республіки Крим та утворення у складі Російської Федерації нових суб'єктів", укладений 18 березня 2014 р. в Москві, є нікчемним і не створює жодних міжнародно-правових наслідків", - заявила глава делегації ВР у ПАЧЕС.
Денісова наголошує, що Україна обурена рішенням уряду РФ про прийняття у федеральну власність Національного заповідника "Херсонес Таврійський", розташованого на кримському півострові. Вона звернула увагу на те, що резолюція Генеральної Асамблеї ООН "Територіальна цілісність України" закликає спеціалізовані установи ООН, зокрема ЮНЕСКО, не визнавати жодних змін статусу АРК та міста Севастополь.
Нардеп нагадала про незаконне використання та знищення культурної спадщини в інших країнах-членах ОЧЕС (Організація чорноморського економічного співробітництва, - Ред.), у яких переважають невизнані псевдо-республіки.
"Хочу підкреслити, що масове знищення і класифікація історико-культурних пам'яток суперечить прийнятій в 1954 році Гаазькій конвенції "Про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту". Окрім цього, знищення та фальсифікація історико-культурних пам'яток на окупованих територіях є порушенням конвенції ЮНЕСКО "Про охорону всесвітньої культурної і природної спадщини", - пише Денісова.
ПАЧЕС підтримала Україну у намаганнях запобігти знищенню культурної спадщини в районах збройних конфліктів та на окупова...
Posted by Людмила Денісова on 19 октября 2015 г.
Раніше повідомлялося, що Міністерство закордонних справ України з обуренням сприйняло повідомлення про рішення уряду Російської Федерації щодо прийняття у федеральну власність Національного заповідника "Херсонес Таврійський".
- Актуальне
- Важливе