На Львівщині покажуть найкращі документалки про права людини
У неділю, 1 листопада, у Львові стартує XII Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA
Про це повідомляє Еспресо.TV з посиланням на сайт фестивалю.
Мандрівний Docudays UA у ці вихідні завітає на Львівщину. Протягом фестивалю буде показано 40 найкращих документальних фільмів України та світу.
Фестиваль відкриє українська стрічка "Медик іде останньою" (режисер – Світлана Шимко, Угорщина, Україна, 2014). Фільм розповідає про лікаря-волонтера – Таню, яка була на передовій впродовж найкривавіших днів Майдану. Перегляд фільму відбудеться у кінолекторії Національного Музею-меморіалу "Тюрма на Лонцького".
Заходи фестивалю об’єднані темою "Пропаганда", оскільки війна на Сході великою мірою і інформаційна війна.
До програми цьогорічного фестивалю увійшли фільми-переможці та фільми позаконкурсних програм XІІ Docudays UA. Фестиваль покаже дві стрічки з програми "Пропаганда", що була центральною на фестивалі в Києві. Представлені в ній фільми "Звідки з’являється пил і куди зникають гроші" Тійто Оясоо та Ене-Лііс Семпері та "Це моя земля" Тамари Ерде торкаються важливих сфер суспільного життя – освіти та політики.
До програми Мандрівного фестивалю увійшли також фільми з програми "Ефект Грузії", що розповідає про досвід війни з Росією та той час, коли країна відбудовувалась. Добірка "Docu/Енергія" відкриє шлях до усвідомлення відповідальності кожної людини на шляху до енергонезалежності та збереження природних ресурсів.
Програма "Docu/Україна" представляє три стрічки про наше життя сьогодні: "76-49" Юлії Проскуріної, "Вальс Алчевськ" Вадима Ількова та "Сестра Zo" Аліси Коваленко. Це картини різної стилістики: від майже епічних до дуже особистих.
"Нове на цьогорічному фестивалі – кінопрограма "Docu/Діти". Герої історій – це діти та підлітки, які стикаються з дорослими проблемами та вчаться їх долати. До перегляду цієї програми, за сприяння управління освіти м. Львова, планується залучити близько 500 школярів-старшокласників. Діти дивитимуться кіно не лише у звичному для них місці – школі, а й на широкому екрані – в Львівському кіноцентрі, музеї "Тюрма на Лонцького" та Бібліотеці на Мулярській. Доповнюватимуть дитячу кінопрограму цікаві дискусії з істориками, правозахисниками, а також спілкування у форматі "Живої бібліотеки" з учасниками АТО, вимушеними переселенцями та іншими людьми з непересічними життєвими історіями.
Мандрівний фестиваль відвідає не лише Львів, а й багато містечок Львівської області.
- Актуальне
- Важливе