Світові інвестбанки скептично оцінили нафтову угоду Росії та ОПЕК
Провідні інвестбанки світу майже не вірять у результативність угоди Росії та країн ОПЕК про замороження рівня видобутку нафти
Про це повідомляє Еспресо.TV з посиланням на Reuters.
У Goldman Sachs припускають, що угода між Росією і країнами ОПЕК не матиме значного впливу на нафтовий ринок.
Deutsche Bank також вважає, що угода матиме слабкий вплив на ринок.
"Мало того, що розмови перейшли від скорочення видобутку лише до заморожування, ця пропозиція ще виходить від виробників нафти, які в жодному разі не збиралися нарощувати обсяги видобутку (Росія, Венесуела, Саудівська Аравія і Катар)", - наводить агентство заяву банку.
Банк Barclays вважає, що навіть якщо угода буде успішною, то зростання цін на нафту, до якого вона може призвести, буде обмеженим. На думку аналітиків банку, будь-який позитивний вплив на нафтові ціни залежить і від інших основних виробників нафти.
Аналітики Commerzbank зазначають, що успіх угоди буде залежати від того, чи підтримають його Іран і Ірак.
"Тепер, коли зняті санкції, Іран навряд чи буде готовий залишити видобуток нафти на рівні 2,9 млн барелів на день, враховуючи, що головним пріоритетом Тегерана є повернути частку ринку, яку він втратив", — наводить Reuters коментар банку.
В Citi Futures наголошують, що заморожування не означає скорочення видобутку.
"Це більше політична заява, ніж захід щодо стабілізації цін на нафту", — йдеться в коментарі.
У компанії також вважають, що в Ірану немає іншого вибору, як відмовитися від цієї угоди.
- Тим часом Іран уже заявив, що не буде обмежувати рівень видобутку нафти і приєднуватися до угоди, яку уклала Росія з трьома країнами ОПЕК.
- Міністри енергетики Росії і низки країн ОПЕК за підсумками переговорів у столиці Катару домовилися заморозити видобуток нафти.
- Новина про домовленість Росії, Саудівської Аравії, Катару та Венесуели заморозити видобуток нафти негативно вплинула на курс російської валюти.
- Актуальне
- Важливе