live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У США знайшли останки Ярослава Мудрого, які хоче забрати Росія

саркофаг Ярослава Мудрого
фото: portal-pravoslavie.sumy.ua
Прах київського князя Ярослава Мудрого нині зберігається в одному з храмів США, куди був вивезений під час окупації Києва німцями в 1941–1943 роках

Фахівці вивчають різні можливості повернення української реліквії, повідомляє "Сегодня".

"Пару років тому виявилося, щоб врятувати реліквію від знищення більшовиками, священик Никанор, який на той час завідував реліквіями Софії Київської, вирішив вивезти з Києва прах князя Ярослава Мудрого, чудотворну ікону Миколи Мокрого, яка датується ХІ-XIV століттями, а також богослужбові книги собору XVIII-XIX століть. Ікону я особисто бачила в храмі Святої Трійці в Брукліні. Священики знають, що ікона саме з Києва. Понад те, в США православні священнослужителі на вищому рівні підтвердили, що в цьому ж храмі зберігаються останки князя Яролава Мудрого. Всі необхідні листи з приводу повернення реліквій в Україну ми вже відправили", - каже директор нацзаповідника "Софія Київська" Неля Куковальська.

За словами спеціалістів, процедура повернення культурних цінностей тривала (займає близько 1 - 2 роки), проте затягувати з цим не можна.

"Є підтверджена інформація, що в Росії вже створено робочу групу, яка знає, що останки князя Ярослава Мудрого знаходяться в одному з храмів в США, і вони теж їх хочуть отримати, але до себе в Москву! З огляду на те, як сусідня держава любить перекручувати історичні факти, нам потрібно поквапитися в цьому питанні. А саме: створити міжвідомчу робочу групу, отримати документальне підтвердження знаходження останків в США і досягти домовленостей після повернення реліквій до Києва", - каже президент Інституту реформ і розвитку Києва Олександр Вовченко.

  • У 2009 році було відкрито саркофаг Ярослава Мудрого, який знаходиться в Софії Київській, а там виявилися останки іншої людини, яка померла набагато пізніше князя, і стара газета. З тих пір співробітники "Софії Київської" почали активні пошуки і знайшли їх в США, в Нью-Йорку.
  • Священик Никанор не сам перевозив реліквії, а попросив їх вивезти в Польщу німецького офіцера, адже особисто священика зробити це не дозволили б фашисти. Німецький офіцер дотримав обіцянку і передав святині архієпископу Палладію. Він їх віз маршрутом: Польща (Варшава) - Німеччина (Баварія) - США (Нью-Йорк) - Канада (Оттава) - США (Нью-Йорк). Цей шлях чітко простежили за документами - публікаціям в ЗМІ і за спогадами тих, хто був причетний до перевезень реліквій. Деякі люди ще живі і добре все пам'ятають.

новини партнерів

‡агрузка...

21 жовтня, 2019 понеділок

20 жовтня, 2019 неділя

21 жовтня, 2019 понеділок

20 жовтня, 2019 неділя

19 жовтня, 2019 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати