Представництво ЄС розкритикувало законопроект "про спецконфіскацію"
Україна робить кроки до запровадження "жорсткого законодавства без захисту права на чесний суд та права власності"
Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Представництво ЄС в Україні.
"Проект № 4057 щодо конфіскації не містить достатніх гарантій захисту права власності, яке відповідало би стандартам ЄС. Він, швидше, може сприйматися як поспішний крок до впровадження жорсткіших та інтрузивних інструментів, які не передбачають... необхідного захисту права на чесний суд, захисту прав власності та необхідної підвищеної стабільності відносин власності", - йдеться в поясненні дипмісії ЄС.
У представництві наголошують на тому, що ініціативи щодо досудової конфіскації в обов’язковому порядку мають йти пліч-о-пліч з посиленням гарантій доброчесних власників (які дозволили б уникнути зловживань механізмами спецконфіскації); в даному проекті такі гарантії відсутні.
Також представництво ЄС нагадало, що в останні місяці Рада затвердила законодавство про спецконфіскацію (проекти № 2540a, 2541a, 3040), "які були розцінені експертами ЄС як просування до правильного балансу" і "були в числі зобов’язань української влади в контексті Плану дій візової лібералізації".
З коментаря випливає, що ухвалення нинішнього законопроекту порушує зобов’язання в рамках ПДВЛ. Водночас представництво утрималося від прогнозів щодо дій ЄС у разі ухвалення законопроекту № 4057.
- 17 березня проект закону №4057, який пов'язують з конфіскацією активів екс-президента Віктора Януковича, проголосували у першому читанні.
- 19 березня екс-президент України Віктор Янукович заявив, що нинішня влада намагається приховати свої провали шляхом проштовхування закону про конфіскацію його ймовірних офшорних активів.
- 24 березня прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що очікує від парламенту прийняття закону "про спецконфіскацію", а від судової системи - не просто арешту, але й конфіскації $1,5 млрд Януковича.
- Актуальне
- Важливе