live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Прокуратура взялася за лондонські квартири Насірова


фото: nv.ua
Столична прокуратура розпочала кримінальне провадження щодо двох лондонських квартир глави Державної фіскальної служби Романа Насірова

Про це повідомляє "Центр протидії корупції".

Насіров у декларації про доходи не вказав дані про дві лондонські квартири та бізнес своєї дружини Катерини Глімбовської.

В прокуратурі міста Києва спочатку відмовились вносити відомості щодо дій Насірова до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Потім Апеляційний суд м.Києва зобов'язав Печерський суд заново розглянути заяву "Центру протидії корупції" про бездіяльність прокурорів. Тільки після цього Печерський райсуд зобов’язав прокуратуру Києва внести відомості про дії Насірова до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Рішення суду виконувалось довго, проте все ж в березні 2016 року столична прокуратура розпочала кримінальне провадження №42016100000000329 стосовно Насірова.

Як пишуть “Наші Гроші”, незважаючи на те, що у декларації Насірова за 2014 рік в розділі про бізнес членів родини стоїть прочерк, насправді його дружина Катерина Глімбовська є власницею щонайменше однієї британської та однієї української фірми.

Варто зазначити, що дружина Насірова є дочкою Олександра Глімбовського, власника однієї з найбільших будівельних корпорацій України “Альтіс-холдинг”. Згідно з даними Британського реєстру компаній, вона є одноосібною власницею фірми з назвою “Altis ltd”. Компанія створена в січні 2014 року, директором також зазначена Катерина Глімбовська, а секретарем - брат Насірова – Євген Насіров.

Адресою реєстрації фірми, а також контактною адресою Глімбовської та Насірова вказана лондонська квартира – 5 City Tower, 3 Limeharbour, London, UK E14 9LS. Згідно з даними офіційного реєстру речових прав на нерухоме майно в Британії, це помешкання належить саме Насірову.

Проте в декларації Насірова за 2014 рік ця квартира відсутня: єдина нерухома власність, яку вказав Насіров, це земельна ділянка. На родину посадовця записано 500 квадратних метрів землі, житловий будинок площею 414 кв м, квартира на 157 кв м та інше майно.

Окрім того, Насіров не вказав, що Глімбовська займається бізнесом і в Україні: з 2007 року вона є співвласницею фірми ТОВ “Фонд Будівельних Ресурсів України”, в якій має частку у розмірі 1,75 млн грн.

Згодом “Наші Гроші” виявили, що Насіров має ще одну квартиру у Лондоні, яку не вказав у своїй декларації. Як стало відомо витягів із Британського реєстру нерухомості, мова йде про квартиру №22 в будинку Фоллоуфілд по вулиці Леннокс Роуд на півночі Лондона.

Квартира трикімнатна, її приблизна вартість на сьогодні складає 241 тис. фунтів. Як виявилось, Насіров оформив право власності на квартиру в 2005 році, заплативши 120 тис. фунтів.

Насіров подав декларацію після вступу в дію закону, який забороняє чиновникам подавати недостовірну чи неповну інформацію. В Кримінальному кодексі за такі дії передбачається позбавлення волі на строк до 2 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

новини партнерів

14 листопада, 2018 середа

14 листопада, 2018 середа

13 листопада, 2018 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати