live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Щуриков звинуватив НАБУ у фальсифікації його справи для зриву приватизації ОПЗ

За справою проти керівництва Одеського припортового заводу стоїть одеський губернатор Міхеїл Саакашвілі і його оточення - Давид Сакварелідзе і Гізо Углава

Про це розповів  перший заступник директора ОПЗ Микола Щуриков, передають "Букви".

Він наголосив на особливій ролі Гізо Углави, виходячи з тих документів, які бачив: "Углава має практично безмежну владу і насправді є "сірим кардиналом" НАБУ. У пред'явленому обвинуваченні абсолютно чітко видно, що документи супроводжував Углава, запити зроблені їм. Багатьом відомо, що була загроза будь-якими шляхами посадити мене з боку Саакашвілі. Відповідно, я бачу в цьому справа рук злочинної групи у вигляді Саакашвілі, Сакварелідзе і Углаву", - вважає Щуриков.

Перший заступник директора ОПЗ підкреслив, що перевірка Державної фінансової інспекції не знайшла проблем, зловживань і неправильності в діях керівництва підприємства. У той же час, експертизу НАБУ Щуриков назвав фіктивною.

"Її зробив для них якийсь приватний експерт, при цьому вони не звернулися в державну інстанцію. Після цього ця приватна експертиза була передана в тому числі вже в НДІСЕ (Науково-дослідний інститут судових експертиз). І НДІСЕ шляхом маніпулювання цифрами та на підставі тієї частини документів, які їм передали (оскільки в НДІСЕ не передали всієї документації), була зроблена експертиза "на відповідність ринковій ціні ціни газу", - пояснює Щуриков.

На його думку, "це профанація і правовий нігілізм, вірніше - відсутність закону як такого, що прямо свідчить про замовний характер справи".

Він нагадав про зрив приватизації ОПЗ, хоча ще за день до закінчення терміну подачі заявок глава Фонду держмайна Білоус був упевнений в наявності покупців.

"Бачу тільки один фактор, який за добу стався - це скандал з нашим затриманням. Тут абсолютно прямий взаємозв'язок - на основі фіктивних документів, з незаконним затриманням, c суддею, який перебуває під пресингом НАБУ з порушеними кримінальними справами, з розміщеним на сайті ВР проектом рішення Парламенту про звільнення цього судді", - зазначив Щуриков.

За його словами, антикорупційний прокурор в суді, пояснюючи причини відмови у відведенні скомпрометованого судді, заявляє, що їм все одно, який суддя, оскільки по 15 суддям Солом'янського суду (а це практично всі судді) у них є пред'явлення на порушення кримінальних справ за порушення.

"Це маразм. У залі суду більшість сміється над цим", - сказав Щуриков.

Щуриков вважає, що мотивом дій Саакашвілі і його оточення є також зняття керівництва заводу.

"Відповідно до закону, Саакашвілі, будучи губернатором області, отримає тоді повний вплив: або ж буде шантажувати залишилися там керівників вищої ланки, або вони поставлять свого директора. Тобто, все буде узгоджуватися з ним. Йому потрібно отримати доступ до заводу і знову впроваджувати туди свої корупційні схеми", - заявив він.

новини партнерів

28 травня, 2020 четвер

28 травня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати