Нефьодов розповів про систему держзакупівель у цифрах
Масштаби та складність системи держзакупівель в Україні недооцінено, і здійснювати ефективний контроль над цією системою майже неможливо
Таку думку висловив в ефірі програми "Про політику" заступник міністра економічного розвитку та торгівлі Максим Нефьодов.
"В Україні існує 25 тисяч тендерних комітетів і близько 90 тисяч розпорядників коштів. В кожному тендерному комітеті приблизно 10 людей. Це означає, що сотні тисяч людей тільки зі сторони держави зайняті державними закупівлями. В країні заключається близько 2 мільйонів контрактів на рік між державними органами, державними підприємствами і постачальниками. Точної цифри ми не знаємо, - це приблизний масштаб", - розповів гість студії.
За його словами, вручну промоніторити таку кількість фізично неможливо.
"Звичайно, коли ви працюєте з такою величезною кількістю документів, що розпорошені по всій країні і десятках тисяч організацій, казати про якийсь ефективний контроль, з моєї точки зору, виглядає досить наївно. До того як ми (команда ProZorro, - ред.) прийшли у Міністерство, там була функція ручного моніторингу. Моніторили близько 200 контрактів на рік, це з 2 мільйонів. Для корупціонерів це створювало кращі шанси ніж навіть лотерея", - додав Нефьодов.
Він вважає, що за таких умов проблема була навіть не в корупції, а у відсутності проінформованості підприємств про тендерні закупівлі.
- Нагадаємо, з 1 квітня 2016 року введено в дію Закон "Про публічні закупівлі", який забезпечує переведення всіх державних закупівель в Україні в електронний формат. Перехід відбуватиметься у два етапи: з 1 квітня всі свої закупівлі в систему ProZorro зобов’язані перевести центральні органи виконавчої влади і підприємства, що діють в окремих сферах господарювання (так звані “природні монополії”), а з 1 серпня використання електронної системи держзакупівель стало обов’язковим для решти державних замовників.
- Актуальне
- Важливе