live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Мені в кошмарному сні не могло наснитися таке майбутнє гривні через 20 років, - Пинзеник

Під час грошової реформи у 1996 році основним завданням було дати людям надійний інструмент у вигляді національної валюти

Про це у програмі "Про політику" з Сергієм Руденком в ефірі Еспресо.TV сказав екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник.

"Мені в кошмарному сні не могла наснитися така доля гривні через 20 років. Ніщо не віщувало такої долі. Потрібно повернутися до того, у яких умовах вводилася гривня, адже це надзвичайно важливо з точки зору сьогодення. Сьогодні було багато передач, які стосувалися технічних речей, дизайну купюри, але є одне важливе питання: чому гривню надрукували ще 1992 року, а ввели в обіг лише у 1996 році? Мета була не просто змінити грошову одиницю. Завдання було дати людям надійний інструмент, який би вони відчували, дати стабільну грошову одиницю", - зазначив Пинзеник.

За його словами, грошовій реформі передувала складна робота, яку вдалося виконати. У 1994 році була п'ятикратна інфляція, у 1995 - трикратна і тодішня влада не мала права допустити, щоб гривня падала щодня.

"Коли гривня була введена, не було інфляції, ми вже мали стабільний курс, який раніше тримав купоно-карбованець. Тоді завдання було ввести грошову одиницю, яку можна було б заощаджувати", - підкреслив екс-міністр.

 

новини партнерів

3 липня, 2020 п'ятниця

3 липня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати