live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У ЄС пояснили, чому дають безвіз іншим країнам, а не Україні


фото: REUTERS
Затримка з наданням безвізового режиму Україні не пов'язана з політикою подвійних стандартів Євросоюзу, який наразі лібералізує візовий режим з іншими країнами

Про це заявила доповідач з питань візової лібералізації у Європарламенті Марія Габріел, повідомляє "Укрінформ".

Вона прокоментувала нинішню ситуацію, яка стосується того, що ЄС має намір 1 грудня ратифікувати двосторонні угоди щодо скасування візових режимів із п'ятьма острівними державами в Океанії, зокрема з Кірібаті, Соломоновими островами, Мікронезією, Тувалу та Маршалловими островами. Така політика Євросоюзу викликає нерозуміння з боку деяких держав, які не можуть отримати безвізовий режим до того моменту, поки ЄС не вирішить проблему з механізмом призупинення безвізу.

"Я хочу сказати чітко: тут немає суперечностей. Коли йдеться про ці маленькі острови, то рішення щодо них вже були ухвалені раніше, але не цього тижня. Це різні ситуації, порівняно з Україною та Грузією", - наголосила Габріел.

Вона нагадала, що Європарламент схвалив усі рішення для скасування віз українцям і грузинам. Попри це, не варто забувати про те, що цей процес прив'язано до механізму призупинення безвізових режимів, який є ініціативою Ради ЄС.

"Я завжди дуже чітко заявляла, що немає сенсу безпосередньо прив'язувати механізм призупинення до безвізових режимів. Отже, як доповідач я продовжу наполягати на цьому", - підсумувала Габріел.

Вона додала, що зазначений механізм буде застосовуватися до усіх країн, які мають безвіз, тому нинішня ситуація з лібералізацією візового режиму з Україною та Грузією не є політикою подвійних стандартів.

  • Вчора стало відомо, що Європейський парламент планує розглянути питання щодо механізму призупинення безвізового режиму, яке пов'язано з наданням безвізу Україні, у січні 2017 року. Це означає, що українці отримають безвіз не раніше січня.
  • Раніше повідомлялося, що Європейський Союз має намір до кінця року вирішити проблему щодо запровадження механізму призупинення, через який і затягується надання безвізового режиму для України.

новини партнерів

24 листопада, 2017 п'ятниця

24 листопада, 2017 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати