Третина українців очікує покращення від "мінімалки" у 3200 - опитування
В Україні 33,9% респондентів очікують позитивного впливу на матеріальне становище від підвищення мінімальної зарплати
Про це свідчать результати дослідження, проведеного Центром Разумкова.
Зазначається, що на момент проведення опитування майже всі респонденти (94,0%) чули про плани уряду з 1 січня 2017 року підвищити мінімальну зарплату в Україні до 3200 гривень на місяць.
"Відносна більшість опитаних (38,4%) вважають, що мінімальні зарплати, як і заплановано, будуть підвищені до 3200 грн. Чверть опитаних (25,2%) схиляються до думки, що мінімальні зарплати будуть підвищені, але менше, ніж планується. 13,7% респондентів вважають, що мінімальні зарплати не будуть підвищені, а 22,7% вагалися з відповіддю", - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що третина респондентів (33,9%) очікують, що підвищення мінімальної зарплати вплине на їх матеріальне становище позитивно. 44,1% вважають, що підвищення мінімальної зарплати до 3200 грн на місяць не вплине на їх матеріальне становище, а 13,1% відзначили, що вплине негативно. 8,9% опитаних вагалися з відповіддю.
"Неоднозначними є очікування у суспільстві впливу підвищення мінімальної зарплати на економічну ситуацію в країні. Майже однакові (без статистично значущої відмінності) частки респондентів вважають, що такий крок вплине на економічну ситуацію в країні позитивно (25,2%), негативно (26,8%) або не вплине взагалі (26,4%). Майже стільки ж опитаних (21,5%) вагалися з відповіддю", - підкреслили у Центрі.
Дослідження проведено з 18 по 23 листопада 2016 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2015 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.
- 6 грудня Верховна Рада підтримала законопроект, яким підвищується мінімальна заробітна плата та страхові виплати.
- Відповідно до прийнятого закону мінімальна тарифна ставка не може бути нижчою за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб на 1 січня календарного року.
- Законом передбачається новий порядок формування тарифної сітки оплати праці.
- Крім того, у бюджетній сфері мінімальна тарифна ставка (посадовий оклад) встановлюватиметься Кабміном, а в небюджетній сфері підприємства визначатимуть тарифні ставки самостійно у колективних договорах.
- Актуальне
- Важливе