Під час суду за скіфське золото Росія "забула" про анексію Криму, – юрист
Росія, бажаючи заволодіти скіфським золотом, заперечувала міжнародний фактор судових розглядів - російські адвокати стверджували, що суперечка йде між Україною і Кримом
Про це заявив український юрист-міжнародник Борис Бабін, повідомляють "Крим.Реалії".
"Вони вирішили максимально абстрагуватися від міждержавних характерів спору і виставили кримські музеї, які нібито формально виступали абсолютно не від імені Російської Федерації, не в юрисдикції Російської Федерації, а ось просто самі по собі. Такі ось органи науки, культури, такі структури, які діють в Криму. Вони ці музеї навіть не перереєстрували за російським законодавством виключно для цього процесу", - каже Бабін.
За словами юриста, це зіграло проти Росії під час розгляду справи в Амстердамському суд.
"Ця позиція, що кримські музеї нібито самі по собі і Росія тут ні до чого, була використана голландським суддею в своєму рішенні. Він сказав, що, мовляв, добре, ні до чого, ось тоді Україна нехай далі і вирішує це питання в рамках своєї національної юрисдикції", - наголосив Бабін.
- Окружний суд Амстердама 14 грудня постановив повернути скіфське золото Україні.
- Кримські музеї оскаржуватимуть рішення Амстердама про скіфське золото, на що в них є 3 місяці.
- Мінкульт Росії розкритикував рішення нідерландського суду щодо передачі Україні скіфського золота.
- Тим часом ЗМІ пишуть, що Україна заплатить Нідерландам 111 тис. євро за зберігання скіфського золота.
- За словами міністра юстиція Павла Петренка, скіфське золото прибуде в Київ через рік.
- Нещодавно повідомлялося, що Україна просить Інтерпол оголосити "скіфське золото" у розшук.
- 12 вересня стало відомо, що Україна через суд буде вимагати від Росії повернути "скіфське золото".
- Конфлікт виник через анексію Криму Росією, саме в цей період експонати перебували на виставці в Амстердамі. Після завершення виставки нідерландська сторона, незважаючи на надані гарантії, не повернула кримські експонати в Національний музей історії України, який був визначений їхнім зберігачем відповідним рішенням Міністерства культури.
- Причиною відмови було визначено "можливі претензії з боку кримських музеїв". Контракт на тимчасове зберігання колекції в Музеї Алларда Пірсона завершився 13 червня 2014 року. Тепер згідно із законом ці культурні цінності вважаються незаконно вивезеними з України і підлягають поверненню.
- Актуальне
- Важливе