Рада підтримала законопроект Порошенка щодо захисту грошей вкладників ПриватБанку
Верховна Рада України підтримала за основу і в цілому з правками законопроект №5553 "Про внесення зміни в Закон України "Про банки і банківську діяльність" щодо гарантування державою вкладів фізичних осіб"
Про це повідомляє Еспресо.TV.
Відповідне рішення прийняли 276 народних депутатів. Ініціатором закону був президент України Петро Порошенко.
У пояснювальній записці йдеться про те, що законопроект розроблено з метою посилення тенденції щодо подолання кризових явищ у банківській системі України та закріплення прояви волі держави як власника державних банків у забезпеченні захисту інтересів вкладників - фізичних осіб.
Законопроектом передбачається внести зміни до статті 57 закону України "Про банки і банківську діяльність". Згідно цим змінам, держава бере на себе обов'язок щодо забезпечення відшкодування фізичним особам - вкладникам державних банків тієї частини суми вкладу, що перевищує граничний розмір відшкодування коштів за вкладами, встановлений у відповідності з законом України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб".
При цьому для цих фізичних осіб також зберігаються передбачені законом України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" гарантії за вкладами у сумі, що не перевищує граничного розміру відшкодування коштів за вкладами.
- Нагадаємо, 18 грудня вночі прес-служба Кабінету міністрів офіційно заявила, що Приватбанк переходить у стовідсоткову власність держави.
- Очолить ПриватБанк екс-міністр фінансів Олександр Шлапак.
- Акціонери ПриватБанку надіслали Кабінету міністрів лист з проханням про входження держави у капітал банку.
- Держава планує продати ПриватБанк після того, як його робота буде повністю стабілізована.
- Клієнти ПриватБанку після націоналізації установи матимуть вільний доступ до своїх поточних рахунків та депозитів.
- Законопроектом, який подав президент, вносяться зміни щодо захисту вкладників фізичних осіб інших державних банків. Зокрема, Укрексімбанку, Укргазбанку, УБРР, банку "Розрахунковий центр" та ПриватБанку після націоналізації.
- Актуальне
- Важливе