live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Петренко вважає, що українські суди очистились


фото: kmu.gov.ua
Очищення судової системи в Україні не провалилося, більш як тисяча суддів звільнилися перед введенням системи електронних декларацій

Про це заявив міністр юстиції Павло Петренко в інтерв'ю Ліга.net.

"Я вважаю, що люстрація суддів не провалилася. Можливо, це звучить дещо несподівано", - сказав Петренко, відповідаючи на запитання про люстрацію суддів в Україні.

Він нагадав, що завдання люстрації - домагатися різними інструментами, щоб з судової системи пішли недобросовісні судді.

"Перший інструмент, який ми запустили, - це був закон про відновлення довіри до судової системи. Він не спрацював, треба бути відвертим. Другий закон - про очищення влади", - наголосив міністр, уточнюючи, що "останній закон був універсальним, спрямованим на очищення влади від політичних постатей з оточення Януковича".

За його словами, у законі був окремий розділ по суддях. Було зрозуміло, що з суддями ситуація складніша, вони чинитимуть значний опір.

"Але інші інструменти, які ми вводили паралельно, спрацювали. Система електронного декларування провела краще очищення судової системи. Більш як тисяча суддів звільнилися під страхом того, що до них застосовуватиметься нова система і вони будуть вимушені подати свої декларації. Тож, очищення відбулося. Якими інструментами - це вже другорядне питання", - заявив Петренко.

новини партнерів

30 вересня, 2020 середа

30 вересня, 2020 середа

29 вересня, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати