live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Рада попередньо прийняла закон про 75% української мови на ТБ

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроект №5313 про обов'язкову частку державної мови в аудіовізуальних ЗМІ

Про це повідомляє Еспресо.TV.

На підтримку законопроекту проголосували 244 депутата. Законопроект ініціювали депутати Микола Княжицький, Вікторія Сюмар, Ігор Васюник, Микола Кадикало, Вадим Денисенко.

Законом передбачається, що частка передач або фільмів українською мовою має становити не менше як 75 % протягом доби у кожному з проміжків часу з 7:00 до 18:00 та з 18:00 до 22:00.

Для відповідних телеорганізацій регіональної та місцевої категорій мовлення планується встановити обов’язкову частку на рівні 50 %.

Також уточнено правила обчислення частки передач та і фільмів, виконаних державною мовою. Зокрема, передбачено, що фільми та передачі, які не є власним продуктом телерадіоорганізації та виконані не державною мовою, мають бути субтитровані державною мовою

Крім того, встановлено, що передача вважається виконаною державною мовою, якщо всі репліки ведучих виконані державною мовою. При цьому допускається використання інших мов без дублювання та озвучення при репортажах з місця подій, коментарях запрошених осіб тощо.

Водночас у Раді попонують у подальшому зараховувати до виконання мовних квот лише фактичну частку використання української мови. Про це заявила народний депутат від "Самопомочі" Ірина Подоляк.

"Зараз викристовується така модель: ведучій говорить українською, гості, музика - будь якою. При цьому вся передача вважається виконаною державною мовою. Пропонуємо враховувати лише фактичне використання державної мови", - сказала Подоляк.

При цьому заступник голови Меджлісу кримських татар Рефат Чубаров закликав розробити норми, які унеможливили б знищення кримськотатарської мови.

"Оскільки проект розглядається в першому читанні, я закликаю комітет сьогодні ж створити групу з депутатів, аби виписати норми, які б унеможливили скорочення кримськотатарської мови в електронних ЗМІ. Ця робоча група також має напрацювати зміни щодо схваленого 16 червня 2016 року закону, який регулював радіомовлення", - сказав Чубаров.

Голова комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар запевнила, що відповідну групу буде створено, а законопроект - допрацьовано.

 

новини партнерів

25 листопада, 2020 середа

25 листопада, 2020 середа

24 листопада, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати