live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Уряд підрахував, як може впасти гривня через блокаду Донбасу


фото: shtab.blokady
Наразі в Кабінеті міністрів розглядають два сценарії ефекту блокади окупованих територій Донбасу на розвиток економіки

Про це йдеться у матеріалі видання "РБК-Україна".

Зазначимо, що МВФ відклав розгляд питання щодо надання Україні траншу $1 млрд через те, що представники Фонду хочуть отримати від держави звіт щодо економічних наслідків від введення торгової і транспортної блокади окупованих території.

Наразі Кабмін розглядає два сценарії розвитку ситуації, пов'язаної з блокадою, які загалом передбачають, що темпи розвитку економіки зменшиться на близько 1,2 - 2,5 процентних пунктів (п.п.). Тим часом номінальний ВВП може знизитися на суму від 25,8 млрд гривень до 39 мільярдів гривень, в залежності від ситуації.

Якщо розглядати ситуацію з адаптацією економіки до умов блокади за оптимістичним сценарієм, то втрати від зниження експорту становитимуть близько $1,2 млрд, а імпорт скоротиться на $0,63 млрд. Втрати при песимістичному сценарії становитимуть близько $1,8 млрд, а скорочення імпорту варто очікувати на рівні $1 млрд.  

За прогнозами Міністерства фінансів, економіка може втратити від 1,5% до 2,5% ВВП від блокади, в залежності від сценарія. Таким чином, в уряді очікують, що це позначиться на курсі долара. Тому обмінний курс в середньому за період з березеня до грудня може зрости 1-1,4 грн/долар, а на кінець року може збільшитися на 3-5,6 грн/долар. При цьому держбюджет розраховувався виходячи з середньорічного курсу в 27,2 грн/долар.

При цьому зміни макропоказників вплинуть на надходження податків, що стосується зведеного бюджету та відрахувань Єдиного соціального внеску, який адмініструється в Пенсійний фонд. Таким чином при перегляді фонду оплати праці ("мінус" 6,3 і 9,14 млрд грн відповідно) надходження від ЄСВ можуть скоротиться на 1,4 - 2 млрд грн, а від податку на доходи фізосіб – на 1,2 - 1,8 млрд грн; - недобір по податку на прибуток прогнозується в межах 0,7 - 1,2 млрд грн; - недонадходження по імпортному ПДВ при скороченні обсягів ввезення – на 2,4 - 3,6 млрд грн.

Попри це, прогнозується позитивний ефект при зміні курсу. Зокрема, в гривневому еквіваленті, надходження можуть збільшитися на 7,7 - 10,8 млрд грн; - внутрішнього ПДВ бюджет може недорахуватися понад 1 млрд грн, виходячи з скорочення номінального ВВП та обсягів споживання.

Втрати за іншими податками можуть бути компенсовані за рахунок перерахунку до бюджету додаткових грошей, що пов'язано з коливаннями бюджету. Дохідна частина держбюджету від держсектора може втратити від 6,7 до 10 млрд грн, але при збільшенні обмінного курсу буде позитивний вплив на доходи в межах 10 - 15 млрд грн. Кумулятивний ефект – 4 - 4,7 млрд грн.

null

Тим часом ДФС очікує, що втрати доходів від підприємств, зареєстрованих на підконтрольних територіях Донбасу, можуть скласти 9,7 млрд грн (дані без урахування курсу, і виходячи з фактичної сплати у січні-лютому 2017 року, - ред.).При цьому найбільше втратять представники бізнесу, які перереєстрували підприємства на підконтрольну владі територію, але їхні потужності знаходяться на території бойовиків. Вони можуть втратити 6,2 млрд грн.

Таким чином у Кабміні кажуть, що видаткова частина бюджету збільшиться при зміні обмінного курсу, що, зокрема, стосується обслуговування держборгу.

За попередніми оцінками, мінімальна потреба на погашення боргу, його обслуговування, виконання боргових і гарантійних зобов'язань держави може становити 1,7 - 2,5 млрд грн (середньорічний показник курсу) і 5,7 - 10,9 млрд грн (курс на кінець року). З урахуванням усіх чинників, оптимістичний сценарій передбачає мінімальний негативний вплив на бюджет - у розмірі до 2,2 млрд грн.

При цьому максимальний негативний ефект очікується в разі застосування "прогнозного курсу на кінець року". У такому випадку витрати збільшуються до 5,7 - 10,9 млрд грн, обсяги погашення ростуть до 7,8 - 14,6 млрд грн, відповідно, вплив блокади оцінюється до майже 21 млрд грн.

Все по темі: Блокада Донбасу

  • Нагадаємо, у неділю питання виділення Україні наступного траншу зникло з порядку денного Ради директорів МВФ.
  • Нагадаємо, Рада національної безпеки і оборони ухвалила рішення щодо припинення переміщення вантажів через лінію зіткнення через загострення ситуації в зоні АТО та захоплення українських підприємств.
  • Тоді РНБО доручило уряду невідкладно розробити і запровадити план заходів із забезпечення безпечного і надійного функціонування паливно-енергетичного і металургійного комплексу України, проаналізувати негативний вплив на  економіку та бюджет країни та вжити заходів щодо їх мінімізації.

новини партнерів

21 листопада, 2017 вівторок

21 листопада, 2017 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати