Вчені виявили, що сонячні промені "розфарбовують" Плутон
Вчені виявили, що поверхня Плутона може червоніти та темніти під блакитним небом
Про це повідомляють дослідники на 48-й місячній і планетарній науковій конференції в The Woodlands, передає Sciense News.
Атмосфера карликової планети є більш складною, ніж зазначалось раніше. Зміна кольору планети пов’язана з тим, що окремі ділянки атмосфери «згортаються» та дозволяють сонячному опроміненню «розфарбовувати» планету.
Дослідники наголошують на тому, що частинки космічного опромінення мали б рівномірно профарбовувати всю поверхню планети, проте Плутон не монохромний. Він є одним з найбільш контрастних тіл в Сонячній системі.
Це може бути пов’язано з тим, що спостерігається періодичний колапс ділянок атмосфери з випадінням замерзлих газів на поверхню планети та опроміненням з космосу.
- NASA представило відео, на якому можна побачити процес утворення петель на Сонці.
- На супутнику Сатурна Енцелада вчені, проаналізувавши фотографії, знайшли теплий океан, який знаходиться всередині небесного тіла під його поверхнею.
- Науковці NASA виявили зірку, яка знаходиться на найближчій відстані від чорної діри, ніж було задокументовано до цього.
- Станція Cassini, яка займається вивченням системи Сатурна, передала на Землю фото супутника, за формою схожого на пельмень або літаючу тарілку.
- Актуальне
- Важливе