Британія прожила день без вугілля
Вперше з кінця XIX століття Велика Британія впродовж одного робочого дня не використала електричну енергію, вироблену з вугілля
Про це повідомляє ВВС.
За даними британського оператора ліній електропередачі (Національної мережевої компанії), 21 квітня став поворотним у програмі поетапної відмови від використання вугілля, розрахованій до 2025 року.
Велика Британія переходить на поновлювані джерела енергії - вітер і сонячне світло. На подальшому використанні вугілля наполягає промисловість - саме тому повністю відмовитися від вугілля планується лише в 2025 році.
У грудні 2015 року у Великій Британії закрилася остання глибока вугільна шахта Келлінглі, яка розташовувалася в Йоркширі на півночі Англії. У ній на 800-метровій глибині працювали 450 осіб. Поки що в Британії працюють ще кілька вугільних кар'єрів.
Вугілля є одним з найпотужніших джерел забруднення серед викопних видів палива. Податок на викиди шкідливих речовин уже призвів до того, що вугільні електростанції стали економічно невигідними.
У липні 2016 року фахівці Всесвітнього фонду дикої природи та інших організацій підготували доповідь, згідно з якою збитки від роботи вугільних електростанцій в Європі оцінюється в 23 тис. передчасних смертей на рік.
У доповіді йдеться, що забруднене вугільними електростанціями повітря може поширюватися на сотні кілометрів, в тому числі через кордони, тож шкідливі викиди вдихають не лише жителі держав, де знаходяться станції, а й жителі сусідніх країн.
На кінець 2015 року в ЄС працювали 280 вугільних електростанцій. На вугілля в 2015 році довелося 24% електроенергії, що виробляється в ЄС.
Частка вугілля в енергетиці Європи скорочується, але поки деякі країни, включаючи Польщу і Чехію, не планують повністю відмовитися від цього виду електроенергії.
- Актуальне
- Важливе