МВФ дозволив Україні не поспішати з земельною реформою
Ключовими вимогами завершення четвертого перегляду програми EFF з Міжнародним валютним фондом (МВФ) є пенсійна реформа, приватизація і боротьба з корупцією в Україні
Про це повідомив офіційний представник Фонду Вільям Мюррей, передає "Інтерфакс-Україна".
"Четвертий перегляд програми радою директорів можливий після того, як необхідні в межах цього перегляду реформи будуть імплементовані. Основними з них є пенсійна реформа, заходи щодо прискорення приватизації і конкретні результати в боротьбі з корупцією", - заявив він під час брифінгу у Вашингтоні.
Читайте також: Чи можна продавати українську землю. Все найважливіше про реформу
Крім цього, додав Мюррей, важливим також є продовження фіскальної реформи та реформа енергетичного сектора.
Що стосується земельної реформи, за словами представника МВФ, вона, як і раніше, є важливою умовою програми. Разом з тим, щоб досягти консенсусу з ключових питань, необхідно відтермінувати її початок до кінця року.
Читайте також: Відповіді на всі питання про нові пенсії в Україні. Навіщо взагалі щось змінювати
- Навесні МВФ виділив Україні черговий $ 1 мільярд і був готовий надати до кінця року ще три транші на загальну суму $ 4,5 млрд: $ 1,9 млрд за підсумками четвертого перегляду програми в травні і по $ 1,3 млрд в серпні і листопаді за умови виконання взятих зобов'язань.
- В опублікованому навесні меморандумі Київ пообіцяв фонду провести закони для пенсійної реформи через парламент до кінця квітня, а про створення ринку землі - до кінця травня.
- Голова уряду Володимир Гройсман пообіцяв офіційно озвучити виключення пункту про земельну реформу з нинішньої програми співпраці з Фондом.
- У МВФ визнають, що всередині України в поглядах на земельну реформу є "деякі відмінності".
- Актуальне
- Важливе