live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

На супутнику Сатурна знайшли молекули, які придатні для позаземного життя

На супутнику Сатурна Титані виявили акрилонітрил — молекули, здатні утворювати базові компоненти позаземного життя

Про це пише Naked Science.

Кілька років тому вчені описали ключові біохімічні елементи позаземного, зовсім не схожого на наше, життя, яке теоретично могло б існувати на Титані. Води на Титані немає, зате в холодному, з середньою температурою близько -178 °С, кліматі супутника Сатурна рідкими залишаються багато простих органічних сполук.

Метан тут проливається дощами і утворює цілі моря, фактично повторюючи кругообіг води на Землі.

Одним з таких компонентів "метанового життя" є мембрана, що відділяє протоклітину від навколишнього середовища, створюючи умови для проходження внутрішньоклітинних реакцій, виникнення градієнта концентрацій речовин.

До того часу було відомо, що на Титані є всі необхідні для утворення акрилонітрилу компоненти, але саму молекулу виявити не вдавалося. Морін Палмер з Католицького університету Америки та її колеги вивчили дані спостережень, зроблених радіотелескопом ALMA в першій половині 2014 року. В опублікованій статті вони підтверджують наявність на Титані акрилонітрилу.

Найвища концентрація спостерігається у верхніх шарах атмосфери, на висоті понад 200 км, де, мабуть, відбувається синтез цих молекул під дією випромінювання.

Потім вони падають вниз, наповнюючи метанові моря. За розрахунками вчених, в морі Лігеї його достатньо для того, щоб на кожний кубічний сантиметр утворювалося близько 30 млн протоклітин.


 

новини партнерів

14 серпня, 2020 п'ятниця

14 серпня, 2020 п'ятниця

13 серпня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати