Міжпланетний зонд як ніколи близько підлетів до Сатурна
Міжпланетна станція "Кассіні", створена НАСА, Італійським космічним агентством і Європейським космічним агентством, виконує перше заплановане наближення до Сатурна
Про це повідомляє ВВС.
За планом місії, зонд наблизиться до планети настільки, що пролетить крізь верхні шари атмосфери. Якщо місія буде успішною, "Кассіні" надішле унікальні дані про хімічний склад Сатурна.
Наступного місяця зонд має здійснити свій останній маневр: зануритися в атмосферу Сатурна та згоріти.
Наразі "Кассіні" виконує серію обертів довкола Сатурна у просторі між його атмосферою та кільцями. Станом на ранок 14 серпня зонд як ніколи близько підійшов до верхівок хмар, пролетівши за 1600 км над ними. Це дозволяє зонду зібрати зразки газів із найвищих шарів атмосфери.
Науковці вважають, що Сатурн приблизно на 75% складається з водню і на чверть - із гелію. Занурення в атмосферу означатиме, що на апарат почне діяти сила тяжіння, і "Кассіні", можливо, доведеться використовувати двигуни для підтримання стабільності. Науковці сподіваються, що зонд впорається, і під час наступних наближень спуститься іще нижче.
Місія "Кассіні" також має відповісти на деякі інші важливі запитання про Сатурн, зокрема, щодо тривалості дня на планеті. Вчені знають, що йдеться про близько 10,5 годин, але хотіли б отримати більш точну цифру.
Місія "Кассіні" триває вже 20 років. 15 вересня зонд припинить роботу через брак пального та вийде з-під контролю. Науковці хочуть уникнути можливого падіння зонду на супутники Сатурна Титан та Енцелад, які можуть підтримувати просте бактеріальне життя. Для цього планується знищити апарат, спрямувавши його в атмосферу Сатурна.
- Актуальне
- Важливе