live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

В уряді розповіли, яким чином Керченський міст шкодитиме економіці України

Через будівництво арки Керченського мосту Російська Федерація встановлює обмеження для проходження суден до українських портів у Азовському морі

Про це заявляє прес-служба Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб.

"Російська Федерація всупереч Конвенції ООН з морського права встановлює обмеження для проходження суден через Керченську протоку. Так, висота арки матиме обмеження у 33 метри над рівнем моря. Крім того, якщо раніше прохід Керченської протоки було дозволено суднам довжиною до 200 метрів, то тепер Російська Федерація заявляє про обмеження дозволеної довжини в 160 метрів", - йдеться у повідомленні.

Новим вимогам до габаритів суден, за інформацією Маріупольського порту, не відповідатимуть щонайменше 144 судна, які заходили до порту протягом минулого року, що складає 23% від загальної кількості. Саме на ці судна припадає 43% вантажопереробки порту.

Як наголошують у міністерстві, встановлені обмеження призведуть до того, що до Маріупольського морського порту зможуть заходити лише судна з порівняно меншою повною вантажопідйомністю (10 тис.тон). Це, своєю чергою, впливатиме на конкурентоспроможність порту, оскільки такими суднами можна перевозити вантажі в межах Чорного та Середземного морів.

"На інші континенти - у Азію, Африку та в американські країни перевезення здійснюється суднами океанських класів. Оскільки більше за розміром судно дозволяє зменшити вартість морського перевезення з розрахунку на одну тонну вантажу", - зазначають в уряді.

Там нагадали, що відповідно до ст. 44 Конвенції ООН з морського права 1982 року, держави, які межують з протоками, не повинні перешкоджати транзитному проходу і повинні відповідним чином оповіщати про будь-яку відому їм небезпеку для судноплавства в протоці або прольоту над протокою. 

  • Паралельно з незавершеним Керченським мостом Росія збирається побудувати по тому ж маршруту підводний тунель, подібний до того, який проходить між Францією та Великою Британією під Ла-Маншем.
  • Спорудженням мосту займається компанія одного з найбільших друзів та бізнес-партнерів Путіна - Аркадія Ротенберга, з яким той спільно займався в юності дзюдо. У зв'язку з цим Керченський мыст ще називають "мостом Ротенберга".

новини партнерів

9 серпня, 2020 неділя

8 серпня, 2020 субота

9 серпня, 2020 неділя

8 серпня, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати