live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Курченко за 3 місяці експортував з Донбасу металів на $70 млн

Компанія олігарха-утікача Сергія Курченка експортувала з Росії у червні-серпні металопродукцію на $70,6 млн, виготовлену підприємствами на окупованій території Донбасу

Про це повідомляє LIGA.net з посиланням на дані митних декларацій.

Йдеться про компанію "Газ-Альянс" з Нижнього Новгорода, яка експортує з Росії чавун та іншу металопродукцію, виготовлену на підприємствах, які в лютому-березні були захоплені бойовиками в "ДНР" і "ЛНР".

В кінці червня "Газ-Альянс" розпочав експорт готової продукції з Єнакіївського металургійного заводу, що входить до групи "Метінвест" Ріната Ахметова та Вадима Новинського.

Спочатку ця продукція вивозиться з окупованих територій до Росії південно-осетинською компанією ЗАТ "Внєшторгсервіс", в управлінні котрої знаходяться захоплені бойовиками підприємства на Донбасі. Після чого продукція переоформляється на компанію "Газ-Альянс", що безпосередньо здійснює експортні операції.

Як зазначається, у митних деклараціях не вказані пункти поставки товару, а також країни призначення та покупці.

Компанія "Газ-Альянс" експортує гарячекатані і ковані прутки, а також нелегований чавун. З червня по вересень на експорт було поставлено близько 121 тис. тонн чавуну на суму $34,9 млн, а також близько 86,8 тис. тонн прутків на суму 35,7 млн.

Також "Газ-Альянс" продовжує поставляти на експорт в треті країни вивезений з Донбасу антрацит. З березня цього року обсяг таких поставок склав 142 тис. тонн на $10 млн.

В усіх експортно-імпортних операціях "Газ-Альянс" працює у зв'язці з "Внєшторгсервісом". Загальний оборот цих компаній з початку їх діяльності, з березня 2017 року, склав $222,6 млн з урахуванням поставок руди на металургійні заводи в ОРДЛО.

Єдиним власником "Газ-Альянсу" є маловідомий Володимир Ликов, який також володіє московським ТОВ "Петра Ойл", створеним у 2014 році.

Ця структура у 2016 році викупила у державного "Укрексімбанку" право вимоги боргу в розмірі 236 млн грн у структур Курченка - "ВЕТЕК Медіа Інвест" та "Ілоніт ТВ".

Борг утворився у 2013 році після отримання структурами Курченко кредиту в $160 млн на покупку медіагрупи UMH у екс-глави Адміністрації президента Бориса Ложкіна. Після викупу права вимоги боргу структури Курченка - "Петра Ойл" з одного боку і "ВЕТЕК Медіа Інвест" та "Ілоніт ТВ" з іншого - уклали мирову угоду. Таким чином, Курченко через "Петра Ойл" позбувся великого боргу перед держбанком.

новини партнерів

26 січня, 2020 неділя

26 січня, 2020 неділя

25 січня, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати