live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Бюджет втратить мільярди, якщо на лотерейному ринку залишиться один монополіст, - президент МСЛ

Бюджет може втратити мільярди або навіть десятки мільярдів гривень, якщо на лотерейному ринку залишиться лише одна компанія-монополіст

Про це у ефірі Еспресо.TV розповів президент МСЛ Георгій Ложенко.

Він прокоментував проект Міністерства фінансів, який повинен визначити подальші рамки існування лотерейного бізнесу.

"Я не чув, щоб експертів залучали до розробки нових правил видачі ліцензій на лотереї. Я можу припустити, що чиновники залучали до цього представників "Національної лотереї" або аутсорсинг, який обслуговує цю компанію. Головна проблема проекту нових ліцензійних умов - це відсутність реального механізму контролю за обігом коштів. Є підміна понять. Те, що пропонує Мінфін — це рудимент 90-х років. Зараз за такою системою не працює жодна цивілізована країна", - сказав Ложенко.

За його словами, у проекті є вимоги щодо менеджменту компаній, які проводять лотереї, але немає вимог щодо власників. Однак, такі вимоги є у ліцензіях на банківську діяльність або на створення засобів масової інформації.

"Якщо такі правила будуть ухвалені, то монополістом стане "Національна лотерея", яка ще 2 роки тому змінила власника на нікому невідомого громадянина. Нашу компанію та колег з Patriot намагатимуться прибрати з ринку, але це може бути лише незаконним шляхом", - додав Ложенко.

За його оцінкою, бюджет може втратити мільярди або навіть десятки мільярдів гривень, якщо на ринку залишиться лише одна компанія-монополіст.

Читайте такожМонополія на джекпот. Як в Україні створюють лотерейного монстра

  • Зазначимо, всього на українському ринку державних лотерей працює 3 компанії - УНЛ (Українська національна лотерея), "Патріот" і М.С.Л. (Молодьспортлото). З вересня 2015 М.С.Л. і «Патріот» потрапили до списку санкцій компаній в Україні.
  • Головний аргумент, який використовувало СБУ, щоб занести М.С.Л. в санкційний список - лист 7-річної давності власника компанії Георгія Ложенка. У 2010 році М.С.Л. запропонувала Мінфіну проект фінансування Євро-2012, в якому партнером вказало «Альфа-банк».
  • Сам банк і тоді, і зараз не був в структурі власності компанії. Єдині фінансові відносини М.С.Л. і «Альфа-Банк» - звичайний кредит. Згідно з даними держреєстру, основним власником ТОВ «М.С.Л.» є Evolot Limited (Кіпр), а кінцевим бенефіціаром - кіпріот Маркос Шіапаніс. 
  • Компанія УНЛ сьогодні залишилася монополістом на ринку. Тільки проти неї не ввели санкції, незважаючи на визнання нею співпраці з фірмами, які СБУ звинувачує в підтримці терористів.

новини партнерів

21 листопада, 2017 вівторок

21 листопада, 2017 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати