США, Німеччина та Франція відмовляють курдів від референдуму
Курдська регіональна адміністрація Іраку (КРАІ) не стане переносити референдум з питання про незалежність регіону у відповідь на прохання країн Заходу
Про це заявив голова краю Масуд Барзані, передає Anadolu.
"Раніше було дано багато обіцянок, але жодну з них не виконано. Тому ми не переноситимемо референдум", - сказав Барзані, звертаючись до своїх прихильників на мітингу в районі Ахмеді провінції Дахук.
Коментуючи пропозицію західних країн перенести референдум з питання незалежності краї, він зазначив, що йому наразі не надходила прийнятна альтернатива.
"Референдум для нас - це інструмент для досягнення незалежності, але не мета. Тобто наша мета - це незалежність", - додав він.
Також очільник КРАІ вважає, що основою причиною кризи є те, що Ірак не хоче здійснювати партнерство з Ербіль.
"Не ображайтеся, але і ми не збираємося вам прислужувати. Так звичайно, це дуже ризикований процес, але якщо не зробити необхідних кроків, то можуть відбутися ще гірші події. Тут головне, аби курдський народ виявив силу волі. Якщо є сильна воля, то буде й успіх", - вважає політик.
Виступ Барзані після повідомлень про те, що представники США, Франції, Німеччини та спецпосланець ООН просили його адміністрацію утриматися від референдуму про державну незалежність.
- Іракські курди планують провести референдум 25 вересня у трьох регіонах на півночі країни (Ханкін, Сінджар, Махмор), а також у відвойованих ними в "Ісламської держави" спірних територіях, включно з багатою на нафту областю Кіркук.
- Першою і поки що єдиною державою, яка підтримує цей рерфендум, є Ізраїль.
- 30-мільйонний курдський народ мешкає у північній частині межиріччя Тигру та Єфрату, а також на прилеглих територіях. Вони переважно дотримуються соціалістичних та соціал-демократичних політичних поглядів, не приймаючи при цьому віровчень ісламського фундаменталізму.
- Актуальне
- Важливе