live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

США, Німеччина та Франція відмовляють курдів від референдуму

Масуд Барзані
Курдська регіональна адміністрація Іраку (КРАІ) не стане переносити референдум з питання про незалежність регіону у відповідь на прохання країн Заходу

Про це заявив голова краю Масуд Барзані, передає Anadolu.

"Раніше було дано багато обіцянок, але жодну з них не виконано. Тому ми не переноситимемо референдум", - сказав Барзані, звертаючись до своїх прихильників на мітингу в районі Ахмеді провінції Дахук.

Коментуючи пропозицію західних країн перенести референдум з питання незалежності краї, він зазначив, що йому наразі не надходила прийнятна альтернатива.

"Референдум для нас - це інструмент для досягнення незалежності, але не мета. Тобто наша мета - це незалежність", - додав він.

Також очільник КРАІ вважає, що основою причиною кризи є те, що Ірак не хоче здійснювати партнерство з Ербіль.

"Не ображайтеся, але і ми не збираємося вам прислужувати. Так звичайно, це дуже ризикований процес, але якщо не зробити необхідних кроків, то можуть відбутися ще гірші події. Тут головне, аби курдський народ виявив силу волі. Якщо є сильна воля, то буде й успіх", - вважає політик.

Виступ Барзані після повідомлень про те, що представники США, Франції, Німеччини та спецпосланець ООН просили його адміністрацію утриматися від референдуму про державну незалежність.

  • Іракські курди планують провести референдум 25 вересня у трьох регіонах на півночі країни (Ханкін, Сінджар, Махмор), а також у відвойованих ними в "Ісламської держави" спірних територіях, включно з багатою на нафту областю Кіркук.
  • Першою і поки що єдиною державою, яка підтримує цей рерфендум, є Ізраїль.
  • 30-мільйонний курдський народ мешкає у північній частині межиріччя Тигру та Єфрату, а також на прилеглих територіях. Вони переважно дотримуються соціалістичних та соціал-демократичних політичних поглядів, не приймаючи при цьому віровчень ісламського фундаменталізму.

новини партнерів

28 січня, 2020 вівторок

27 січня, 2020 понеділок

28 січня, 2020 вівторок

27 січня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати