Україна проситиме Раду Європи перевірити новий закон про освіту
Міністр освіти Лілія Гриневич заявила, що Україна готова направити на експертизу до Ради Європи мовну статтю закону про освіту, щоб підтвердити відсутність порушень міжнародних зобов'язань
Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.
Гриневич висловила сподівання, що президент Петро Порошенко підпише закон "Про освіту", поки буде йти експертиза мовної статті.
За її словами, на зустрічі з послами вона домовилася про співпрацю в питанні імплементації мовної статті в законі про освіту.
Гриневич також зазначила, що главам дипломатичних представництв надали роз'яснення щодо ст.7 про мову освіти в законі про освіту.
- 5 вересня депутати Верховної Ради підтримали у другому читанні та в цілому законопроект "Про освіту" (№3491-д), який передбачає широку реформу освітньої галузі. Окрім того, закон встановлює що навчання в усіх українських школах (у т.ч. у місцях компактного проживання національних меншин в прикордонних територіях), починаючи з 5-го класу має відбуватися виключно державною мовою.
- Угорщина висловила рішучий протест проти нового закону "Про освіту", прийнятого Верховною Радою України, назвавши його "ударом у спину".
- Міністр закордонних справ Угорщини Пейтер Сійярто викликав у міністерство посла України в Угорщині Любов Непоп через нещодавно схвалений закон про освіту.
- Влада Угорщини звернулася до представників ООН, Євросоюзу та ОБСЄ через ухвалену Верховною Радою реформу освіти.
- 14 вересня міністри закордонних справ Угорщини, Болгарії, Румунії і Греції надіслали листа українському колезі Павлу Клімкіну, в якому висловили занепокоєння щодо нового українського закону про освіту.
- Угорська сторона звернулася до президента України Петра Порошенка з проханням не підписувати закон "Про освіту".
- Актуальне
- Важливе