Волкер пояснив, коли на Донбасі можна буде провести вибори
Проведення місцевих виборів на окупованих територіях Донбасу стане можливим після введення миротворців
Про це заявив спецпредставник Держдепартаменту США в Україні Курт Волкер в інтерв'ю виданню "Дзеркало тижня".
Він зазначив, що проведення місцевих виборів на Донбасі неможливе, поки Україна не отримає доступу до всіх територій.
Читайте також: Путін поступився щодо миротворців на Донбасі. Яка ціна цих "поблажок" для України
За його словами, ця проблема є однією з причин гальмування Мінського процесу. Адже з одного боку, є домовленість провести вибори, з іншого - в нинішніх умовах їхнє проведення нереально.
"Якщо буде знайдений прийнятний шлях залучення міжнародних миротворчих сил, тоді з'явиться безпечний інструмент, засіб фізичного контролю території. При таких умовах, в умовах ефективного міжнародного моніторингу, організація місцевих виборів можлива", - наголосив Волкер.
- 5 вересня - за підсумками зустрічі американського дипломата Курта Волкера з помічником російського президента Владиславом Сурковим - Володимир Путін підтримав ідею з розміщенням миротворців у зоні російсько-українського військового конфлікту на Донбасі. Однак він наполягає, що миротворчий контингент має бути розміщено лише на лінії розмежування.
- Україна виступила проти такого сценарію. Як заявила перший заступник очільника Верховної Ради Ірина Геращенко, миротворців має бути розміщено на усій окупованій території Донбасу, а не лише на лінії розмежування.
- МЗС України взяло до уваги заяву Путіна про можливість розміщення миротворців ООН на Донбасі, однак наголосило, що не допустить в Україну росіян під виглядом миротворців ООН.
- У США привітали пропозицію відправити миротворців ООН на Донбас, де вони повинні бути розміщені по всій території, а не лише на лінії розмежування
- 11 вересня стало відомо, що Путін нібито погодився розмістити миротворців на всьому Донбасі.
- За оцінкою заступника міністраа з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгія Туки, кількість миротворців Організації Об'єднаних Націй на Донбасі має сягати від 40 до 60 тисяч вояків.
- При цьому у Верховній Раді наполягають, що рішення про розміщення миротворчого контингенту має бути затверджене українським парламентом.
- 20 вересня президент Петро Порошенко повторно звернувся до Радбезу ООН з проханням про розгортання міжнародного миротворчого контингенту у зоні бойових дій на сході України. Вперше Україна просила про це ще на весні 2015 року.
- Актуальне
- Важливе