//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Путін поступився щодо миротворців на Донбасі. Яка ціна цих "поблажок" для України


фото: REUTERS
Москва намагається під будь-яким соусом «втюхати» Україні і світу власний сценарій інтеграції підконтрольного Росії Донбасу в законодавче, політичне і фінансове поле України

Що пеньком по сові, що совою по пеньку - результат однаковий. Здавалося б, процеси діаметрально-протилежні, але для пташки це нічого в принципі не змінює. Як і для пенька. З ініціативами Кремля щодо введення в ОРДЛО миротворців ООН така сама історія. 

Можна розширювати мандат і територію, можна змінювати назви і центр управління, але Кремль однозначно вирішує власні завдання. У яких взагалі немає нічого спільного з українськими інтересами.

Швидше навпаки - Москва намагається під будь-яким соусом «втюхати» Україні і світу власний сценарій інтеграції підконтрольного Росії Донбасу в законодавче, політичне і фінансове поле України. Але від цієї страви пахне настільки кепсько, що ніякий соус не обдурить неупередженого спостерігача.

Отже, канцлер Німеччини Ангела Меркель подзвонила Путіну з метою обговорити миротворчу місію ООН на Донбасі. Канцлер вітала російську ініціативу в принципі, але зазначила, що повинні бути внесені зміни в запропонований мандат.

Читайте також: Миротворці Кремля. В Москві вигадали черговий поводок для України

Путін відповів позитивно і вже не проти введення миротворців не тільки на території ліній розмежування в окупованих частинах Донбасу.

Кремль готовий поступитися і дозволити миротворцям супроводжувати представників моніторингової місії ОБСЄ окупованими територіями з метою забезпечення їхньої безпеки. Напевно, представникам ОБСЄ дійсно стане спокійніше і безпечніше. 

На загальну картину ця «поступка» взагалі ніяк не впливає. А ось ціну за неї Москва просить дуже високу.

Той факт, що спостерігачів ОБСЄ будуть супроводжувати миротворці ООН, не зупинить поставки озброєнь, техніки і боєприпасів з Росії на окуповані території. Миротворці не перекриють кордон між Україною і Росією.

Тобто за фактом спостерігачі будуть, як і раніше, спостерігати. Але під охороною. А вночі бойовики будуть обстрілювати українські позиції. І повністю контролювати регіон, роботу ЗМІ, політику, економіку, права власності.

Будь-кого, як і раніше, можуть кинути «до підвалу» або просто вивезти і вбити, як це робили раніше. Миротворці, що охороняють мобільні групи ОБСЄ, тут ні до чого.

Питається в задачнику: що взагалі нам це дає? Можливо, я підкреслюю, що тільки можливо буде скорочено кількість обстрілів. Якщо місія ОБСЄ буде цілодобово чергувати на лінії розмежування і в ближньому тилу бойовиків. А якщо побачать зайве, що буде? Зафіксують порушення чергової угоди про припинення вогню. Заважати обстрілу ніякі миротворці не будуть.

Тепер поговоримо про ціну такої ось сумнівною «поступки» з боку Росії. Перша частина, звісно, санкції. Про що вже поквапився голосно заявити німецький друг Росії глава МЗС ФРН, який запропонував відразу після введення миротворців зняти з РФ санкції як нагороду за прогрес у мирному процесі. Так, на його думку, цього цілком достатньо.

Окупацію Криму, російські війська в Донбасі і всі інші «дрібниці» він пропонує поки що винести за дужки. Росія проявила готовність до компромісу? Погодилася на миротворців? Все - в наявності ознаки доброї волі, тобто можна знімати санкції.

Підкреслюю, це не міський божевільний і не маргінальний політик на зарплаті з кремлівських фондів. Це глава МЗС, впливовий представник партії соціал-демократів, які входять до правлячої коаліції. І він висловлює не тільки свою думку, а й впливових політичних і економічних кіл Німеччини. Ось така синхронна гра Кремля і його друзів у добру волю і миротворчу місію.

Друге, на чому наполягає Кремль, миротворчу місію потрібно узгодити з учасниками конфліктів. Вгадайте - з ким? Правильно, з українською владою і ватажками бойовиків.

Не з Росією - Кремль відмовляється визнавати себе стороною конфлікту. Тут дуже спритна комбінація - будь-які переговори представників ООН і України з ватажками "ДНР" і "ЛНР" автоматично ведуть до визнання їх легітимними представниками жителів окупованих територій. Інакше про що з ними взагалі говорити?

Тобто ми воюємо не з Росією, а з Донецьком і Луганськом, а значить, таки громадянський конфлікт в Україні, а не збройна агресія. Це та ситуація, яку Кремль намагається за всяку ціну сформулювати вже давно. Тому що в цій ситуації Росія красиво робить крок назад, залишаючи конфлікт Україні.

Ці складові ціни «миротворчої місії імені Путіна» є достатньою підставою, щоб відмовитися від них в першу секунду переговорів.

Але є ще і вишенька на торті. У разі успішного просування цього сценарію Кремль наполягатиме на активній реалізації політичної частини проекту. Тобто амністії бойовикам, перетворення їх на народну міліцію, виборах на окупованих територіях без відновлення українського контролю (а що - хіба ви не вірите миротворцям ООН і спостерігачам ОБСЄ?) і повне фінансування Україною всіх побажань пограбованого російськими найманцями регіону. Прекрасно, просто прекрасно.

Так що ні в які ігри з Кремлем Києву не варто навіть починати грати. Як би красиво не виглядала добра воля Москви. Немає там доброї волі і не було ніколи. Тільки закон про окуповані території і переговори про беззастережне виведення російських військ.

А поки «іхтамнети» стоять зі зброєю і технікою на окупованих територіях Донецької та Луганської областей, російський бюджет повинен все це оплачувати. Чим дорожче обходиться гра в Імперію Зла, тим швидше приходить просвітлення ...

новини партнерів

‡агрузка...

21 травня, 2019 вівторок

21 травня, 2019 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати