Тиск на ведення бізнесу не припиняється, - УСПП
Адміністративний тиск на ведення бізнесу в Україні не припиняється, вважають в Українському союзі промисловців та підприємців
Про це передає Еспресо.TV.
Як доказ вони наводять дослідження Індексу Глобальної конкурентоспроможності. За критерієм “захист прав власності” Україна посідає 128 місце із 138 країн світу. Це безпосередньо впливає як на обсяг залучених іноземних інвестицій, так і на вартість зовнішніх запозичень.
"Додаткові сотні мільйонів доларів, які ми сплачуємо за те, що сьогодні не вирішені питання як сучасної правової системи, так і захисту прав власника, інвестора. Це плата за ті ризики, за те, що нереалізовані важливі структурні реформи, і що немає необхідного рівня довіри", - сказав президент УСПП Анатолій Кінах.
Те, що із бізнес-середовищем не все гаразд, підтверджують і в інституті бізнес-омбудсмена. Тут, зокрема, наводять непоодинокі факти зловживань з боку правоохоронних органів.
"Стикаємося з ситуаціями, коли не прямо, а як-то кажучи опосередковано впливають на бізнес і це має масштаб не менш критичний, аніж пряме втручання. Наприклад, питання санкцій у сфері зовнішньоекономічної діяльності, коли за поданням правоохоронних органів зупиняється експорт або імпорт", - сказала заступник бізнес-омбудсмена Тетяна Коротка.
Захист підприємців, інвесторів та прав власності мають стати в пріоритеті для влади, заявляють в УСПП. Вони пропонують внести низку змін до законодавства, а також створити відкритий інформаційний ресурс, куди включити усіх, хто брав участь у незаконному захопленні підприємств та рейдерських атаках.
- Актуальне
- Важливе