live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Поправку Лозового до КПК про скорочення термінів розслідування "помножили на нуль", - нардеп


фото: nfront.org.ua
Заступник голови комітету Верховної Ради з судочинства, депутат від "Народного фронту" Леонід Ємець стверджує, що скандальна поправка нардепа Андрія Лозового не потрапила до Кримінально-процесуального кодексу

Про це він повідомив у Facebook.

За словами депутата, поправку Лозового "комітетом помножено на нуль".

"Справам майдану, як і всім іншим справам, - нічого не загрожує. Окрім якості роботи слідчих органів", - пише він.

Те ж саме, зазначає Ємець, стосується "повної і необмеженої" фото- і відеофіксації судового процесу, а також права бути присутнім на ньому в необмеженій кількості.

Депутат опублікував текст правок до процесуальних кодексів в редакції комітету.

В ньому, зокрема, сказано, що Кримінальний процесуальний кодекс треба викласти в такій редакції:

"Строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР до дня повідомлення особі про підозру становить:

- 6 місяців - у кримінальному провадженні щодо кримінального проступку;

- 12 місяців - у кримінальному провадженні щодо злочину невеликої або середньої тяжкості;

- 18 місяців - у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину;

Але, зазначається в рішенні комітету, якщо досудове розслідування закінчити у ці строки неможливо, їх може неодноразово продовжити слідчий суддя за клопотанням прокурора або слідчого.

Окрім того, комітет запропонував вилучити з низки кодексів такі речення і слова:

- з речення "Особи, які бажають бути присутніми у судовому засіданні, допускаються до зали судових засідань за наявності вільних місць…" вилучити слова "за наявності вільних місць";

- вилучити речення "Суд може визначити місце в залі судового засідання, з якого мають проводитися фото-, відеозйомка";

- вилучити речення "У разі якщо суд дійде висновку, що фото-, кіно-, теле- чи відеозйомка, а також транслювання перебігу судового засідання по радіо і телебаченню, в мережі Інтернет заважають ходу судового процесу, суд може заборонити або обмежити їх проведення".

  • Як повідомлялося, 3 жовтня Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому законопроект №6232 про внесення змін до низки кодексів, який запускає судову реформу.
  • Після цього низка депутатів і юристів заявили, що до прийнятого закону нардеп-"радикал" Андрій Лозовой вніс шкідливу поправку, яка (на думку противників ціх змін) дозволить уникнути покарання колишнім членам Партії регіонів за злочини проти майданівців.
  • "Радикал" запропонував змінити 219 КПК, з тією метою, аби початком строку досудового розслідування вважався не момент повідомлення про підозру, а момент реєстрації інформації в Єдиному реєстрі досудових розслідувань.
  • Ті, хто не підтримав ці зміни, вважають, що таким чином строки розслідування можуть бути скорочені з кількох років до кількох місяців, що суттєво погрішить якість роботи правоохорнців.

новини партнерів

12 грудня, 2019 четвер

12 грудня, 2019 четвер

11 грудня, 2019 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати