Єдиний соціальний внесок сплачують менше 50% працівників
Із 26 мільйонів працездатних громадян України єдиний соціальний внесок сплачують лише 12 мільйонів осіб
Про це заявив міністр соціальної політики Андрій Рева, повідомляє "Укрінформ".
"Якщо ми будемо чесні самі з собою, то ми побачимо, що сьогодні з 26 мільйонів працездатних громадян України єдиний соціальний внесок сплачують 12 мільйонів осіб. Це є вирок нашій системі, як політичній, так і соціально-економічній", - зауважив міністр соціальної політики.
Читайте також: Відповіді на всі питання про нові пенсії в Україні. Навіщо взагалі щось змінювати
За словами Реви, особи, які не сплачують внески до Пенсійного фонду України, нехтують вимогами Конституції України.
"Складно з моральної точки зору зрозуміти людину, яка сьогодні відмовляється платити кошти на користь своїх батьків. Можна було б зрозуміти, що вона пізніше не хоче мати пенсійне забезпечення. Це її вибір. Але ж крім прав у нас ще є обов'язки.
Він зазначив, що сплачувати усі необхідні внески до Пенсійного фонду, від усіх працездатних громадян вимагає стаття 51 Конституції України.
"Там серед небагатьох обов'язків наших громадян (тому що в нас усі люблять звертати увагу на наші права, і мало звертають увагу на обов'язки), то там написано, що батьки зобов'язані піклуватися про своїх неповнолітніх дітей, а повнолітні діти зобов'язані піклуватися про своїх непрацездатних батьків", - наголосив Рева.
Він зазначив, що кожен громадянин України має запитати себе, як він виконує цей обов'язок.
Читайте також: Кому годувати пенсіонерів. Що не так з пенсійною реформою
- 11 жовтня Рева заявив, що на момент початку пенсійної реформи в Україні нараховувалося близько 100 тис. громадян, які працювали неофіційно й не мають щонайменше 15 років страхового стажу. З настанням пенсійного віку їм виплачуватиметься не пенсія з Пенсійного фонду, а матеріальна допомога коштом держбюджету.
- Актуальне
- Важливе