Російські ЗМІ поширили фейк про продаж бронеавтомобілів в Словаччину
Російські ЗМІ поширили інформацію про наміри Словаччини закупити у Росії бронеавтомобілі "Тигр", яка виявилася фейком
Про це повідомляє Європейська правда з посиланням на словацький портал O Mediach.
Російське агентство РИА "Новости" з посиланням на керівництво російської Військово-промислової компанії 16 жовтня повідомило про наміри Словаччини закуповувати російські бронеавтомобілі на регулярній основі.
Інформацію підхопили інші російські ЗМІ, серед яких Sputnik, який у матеріалі чеською сказав про те, що "Словаччина буде єдиним членом НАТО, що використовуватиме російські (а не американські, німецькі чи французькі) бронеавтомобілі".
Серед словацьких ЗМІ інформацію поширив портал Hlavne Spravy, який вважається одним з основних сайтів дезінформації у Словаччині.
Читайте також: Російські боти допекли Facebook. Як мережа боротиметься з пропагандою
Дану інформацію спростували як МВС так і МІноборони Словаччини.
"Міністерство внутрішніх справ Словаччини не купує і не збирається купувати бронеавтомобілі "Тигр", - повідомив Іван Нетік з МВС.
"Міністерство оборони Словаччини не купувало бронеавтомобілі "Тигр" і не має наміру робити це у майбутньому" - повідомила Данка Чапакова з прес-служби Міноборони Словаччини.
Вона зазначила, що міністерство не зацікавлене у закупівлі техніки з країн ЄС чи НАТО, однак це пояснюється бажанням максимального використання словацької оборонної техніки.
- Нагадаємо, нещодавно в Facebook виявили, що компанія "Агентство дослідження інтернету", відома як російська "фабрика тролів", за 2 роки закупила в них на $100 тисяч політичної реклами, яка могла вплинути на перебіг президентських виборів у США в 2016 році.
- В свою чергу, президент США Дональд Трамп назвав фейком російське втручання у вибори через Facebook
- Через втручання Росії у вибори Конгрес США викликала на слухання Facebook, Google і Twitter.
- Facebook залучить тисячу людей для перевірки реклами через скандал з Росією.
- Google виявив докази того, що російські оператори експлуатували платформи компанії, намагаючись втрутитися в американські президентські вибори 2016 року.
- Росіяни витратили понад $10 тис.на рекламу в Google перед виборами 2016 року.
- Актуальне
- Важливе