Розенблат вибрався у приватну поїздку по дипломатичному паспорту, - НАБУ
19 жовтня народний депутат Борислав Розенблат, підозрюваний в організації незаконного видобутку бурштину, намагався виїхати в приватну поїздку закордон по дипломатичному паспорту
Про це повідомляє прес-служба НАБУ.
Наголошується, що його поїздка була приватною і не пов’язаною з виконанням професійних обов’язків, що він визнав публічно.
За інформацією детективів НАБУ, Розенблату видали дипломатичний паспорт 17 жовтня у відповідь на його звернення нібито для здійснення робочої поїздки до Ізраїлю в період з 18 по 22 жовтня.
Він зазначав, що поїздка пов'язана "з метою вивчення можливостей щодо кооперації та співпраці між Україною та Торгово-промисловою палатою Ізраїлю та Асоціацією виробників Ізраїлю".
Проте в цей час нардеп планував перебувати в Німеччині, про що свідчать вилучені при обшуку квитки.
"Заяви ж підозрюваного про те, що він заздалегідь повідомив слідчих про свою подорож до Німеччини, не відповідають дійсності. Лист, який Розенблат на підтвердження своїх слів опублікував на персональній сторінці у Facebook, надійшов до НАБУ вже після того, як рейс на Кельн мав вилетіти з Києва", - йдеться в повідомленні відомства.
Законність отримання підозрюваним дипломатичного, а також закордонного паспортів перевіряється.
- Зазначимо, що Розенблат підозрюється в організації незаконного видобутку бурштину на українському Поліссі, у т.ч. з лобіюванням прийняття відповідного законопроекту та судових рішень.
- Парламентський регламентний комітет визнав обгрунтованим подання Генпрокуратури на зняття з нього депутатської недоторканості, після чого Верховна Рада більшістю голосів дозволила слідчі дії, але не підтримала рішення про арешт депутата.
- При цьому з грошима ($200 тис.) було затримано помічника Розенблата на ім'я Богуслав Ярощук (політик стверджує, що це "підстава"), а не самого нардепа. Тоді як слідство спирається на матеріали прихованого відеоспостереження за Розенблатом, отримані без окремого дозволу Верховної Ради, що може бути використано стороною захисту на користь політика.
- 18 липня суд зобов'язав Розенблата носити електронний браслет, не відлучатися з Києва та Житомира без дозволу слідчого, здати усі свої закордонні паспорти, утримуватися від спілкування з іншими фігурантами у кримінальному провадженні. Розенблат одягнув браслет 19 липня.
- Також у липні його родина внесла за нього 7 млн грн застави.
- 17 жовтня Розенблат заявив, що у нього закінчився термін дії запобіжного заходу, 19-го його затримали для проведення слідчих дій в аеропорту "Київ", після чого відпустили.
- Співробітники Національного антикорупційного бюро перервали відправлення літака з Києва на Кельн (Німеччина), аби обшукати народного депутата Борислава Розенблата.
- Актуальне
- Важливе