В ООН ухвалили нову резолюцію з прав людини в Криму
У Нью-Йорку на засіданні Третього комітету Генеральної асамблеї ООН ухвалили оновлений проект резолюції з прав людини в анексованому Криму
Про це повідомляють "Крим.Реалії".
В результаті голосування 71 країна виступила за ухвалення документу, 25 – проти і 77 утрималися. Проти виступили Білорусь, Венесуела, Південна Корея й інші країни.
Заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця, що перебуває у складі української делегації в Нью-Йорку, на засіданні заявив, що Росія продовжує порушення своїх зобов'язань як держави, що окуповує Крим. За його словами, кримчани живуть у страху бути названими екстремістами, терористами або українськими шпигунами, що означає для них кримінальне переслідування.
Російський представник назвав документ "відірваним від реальності" і черговою спробою України змінити статус Криму.
Оновлену резолюцію з прав людини в Криму Україна внесла до секретаріату Третього комітету Генасамблеї ООН у жовтні 2017 року. У документі міститься вимога до Росії виконати тимчасові заходи рекомендацій Міжнародного суду ООН про скасування заборони Меджлісу кримськотатарського народу й забезпечити навчання українською і кримськотатарською мовами на півострові.
- Нагадаємо, 11 вересня російський окупаційний суд у Криму засудив до 8 років позбавлення волі заступника голови Меджлісу кримських татар Ахтема Чийгоза, якого звинувачують у організації масових заворушень 26 лютого 2014 року у Сімферополі.
- 27 вересня підконтрольний росіянам "Сімферопольський районний суд" присудив 2 роки колонії-поселення теж заступнику голови Меджлісу Ільмі Умерову.
- 25 жовтня Чийгоза та Умерова, засуджених в окупованому Криму, видали Туреччині.
- Окупанти заборонили обом політикам повертатися до Криму, тож вони працюватимуть у Києві.
- Актуальне
- Важливе