live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Європарламент схвалив резолюцію, що передбачає санкції проти Польщі


фото: EPA
Європейський парламент схвалив резолюцію, яка передбачає введення санкцій Євросоюзу проти Польщі

Про це повідомляє Onet.pl.

Документ закликає уряд Польщі поважати верховенство права і основоположні права, закріплені в договорах, та різко критикує погіршення дотримання норм ЄС. Зокрема, мова йде про застосування ст. 7 договору про Європейський союз, згідно з якою Польщу можуть позбавити права голосу в Раді ЄС.

"Сьогоднішня ситуація в Польщі створює явний ризик серйозного порушення європейських цінностей", - зазначено у резолюції.

Депутати особливо занепокоєні судовою реформою, яку здійснює уряд Польщі. Вони закликають не вводити в дію нові закони, доки не будуть гарантовані засади незалежності судів. Європарламент також закликає польську владу виконати рекомендації Європейської та Венеціанської комісій.

Читайте також: Польща забуває про демократію, ЄС у відповідь погрожує санкціями. Як до цього дійшло

  • Раніше повідомлялося, що Єврокомісія може запровадити санкції проти Польщі через прийняття її парламентом законопроектів, які, на її думку, знищують незалежність судів у країні. Голосування з цього питання відбудеться 15 листопада.
  • Ухвалення відповідної резолюції розпочало процедуру внесення пропозиції до Ради ЄС щодо визнання загрози верховенству права у Польщі. Тепер Рада ЄС має проголосувати за пропозицію більшістю голосів 22 держав.
  • Глава групи європейських лібералів, євродепутат Гі Вехофстадт раніше заявив, що якщо польський уряд і далі порушуватиме засади верховенства права, санкції будуть неминучі.
  • Під час дебатів у Європарламенті на тему верховенства права у Польщі депутати керівної польської партії "Право і справедливість" залишили зал засідань.

 

новини партнерів

19 жовтня, 2018 п'ятниця

19 жовтня, 2018 п'ятниця

18 жовтня, 2018 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати