
У Польщі офіційно підтвердили початок дії "чорного списку" щодо українців
Речники польського Міністерства закордонних справ та прикордонної служби у суботу, 18 листопада, заявили, що деяких українських посадовців уже внесено до переліку "небажаних осіб"
З такими заявами, зокрема, виступили голова прес-служби польського МЗС Артур Ломпарт та прес-секретар Бещадського відділення прикордонної служби Польщі Ельжбьета Пікор, повідомляє польський телеканал TVN 24.
Їхні коментарі з'явилися після того, як прикордонна служба Польщі не дозволила в'їзд до цієї країни секретаря української Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції, пам’яті учасників жертв війни та політичних репресій Святослава Шеремети.
За словами Ломпарта, це рішення пов'язане із забороною на проведення пошуків та ексгумації польських жертв війни та конфліктів на території України.
"Пропаганда злочинних ідеологій, в тому числі нацизму, в Польщі заборонена", - заявив він.
Пікор своєю чергою пояснила, що Шеремет наачебто не відповідав вимогам, які дозволяють в'їхати в країну.
"Його дані фігурували в базі осіб, небажаних на території нашої країни, тому його не пустили", - сказала вона.
Читайте також: Польща з адвоката України перетворюється на прокурора. Як до цього дійшло
- 9 листопада польське видання Dziennik із посиланням на джерела повідомило, що голові Українського інституту національної пам'яті Володимиру В'ятровичу заборонили в'їзд до Польщі. Але офіційного підтвердження цієї інформації немає.
- При цьому у МЗС Польщі наголосили, що В'ятрович може бути не єдиним українським посадовцем, якому буде заборонено в'зд на територію країни, й пов'язали ці обмеження із нібито забороною на ексгумацію польських могил, які запровадив офіційний Київ.
- За словами В'ятровича, цей мораторій може бути знято після надання польською стороною бачення того, як будуть відновлені українські пам'ятники на території Польщі.
- Заступник міністра закордонних справ Польщі Бартош Ціхоцький заявляє, що обмеження на в'їзд через висловлювання на історичну тематику першою почала запроваджувати українська сторона.
- Польща не розголошує "чорний список" українців, яким заборонено в'їжджати до Польщі, через "усталену практику".
- 17 листопада заступник глави Адміністрації президента України Костянтин Єлісєєв провів у Кракові зустріч з керівником канцелярії президента Польщі Кшиштофом Щерським, на якій сторони домовилися зняти мораторій на ексгумацію масових поховань.
- Водночас 18 листопада польські прикордонники не впустили в країну відповідального секретаря Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам'яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій Святослава Шеремету.
- Через інцидент з Шереметою посла Польщі у Києві Яна Пєкло викликали до українського МЗС.



- Актуальне
- Важливе










