Генпрокурор пояснив, чому затримання агента НАБУ було законним

фото: gp.gov.ua
Про це під час брифінгу заявив генеральний прокурор Юрій Луценко, повідомляє Еспресо.TV.
Він переконаний, що правоохоронці не мають права пропонувати держпосадовцю ухвалити завідомо незаконне рішення і очікувати, яку суму він за це назве. За його словами, це є чистою провокацією.
"Перекладаю, щоб було зрозуміло: якби я будь-кому зараз з вас присутніх пропонував би купити у мене наркотики, це - провокація", - пояснив Луценко.
За його словами, такою самою є позиція Верховного та Європейського судів.
"Підбурення з боку поліції має місце тоді, коли відповідні працівники правоохоронних органів, або особи, які діють за їхніми вказівками, не обмежуються пасивним розслідуванням, а з метою встановлення злочину впливають на суб'єкта, схиляють його до вчинення злочину, який би в іншому випадку не був би вчинений", - прочитав Луценко визначення Європейського суду.
Він додав, що у таких випадках людину, яку до злочину провокували правоохоронці, звільняють від покарання. В Україні діє такий самий закон.
- Нагадаємо, що вчора під час спроби передачі хабаря першому заступнику голови Державної міграційної служби Діні Пімаховій був затриманий агент НАБУ.
- У НАБУ стверджують, що ГПУ та СБУ незаконно втрутилися у їхню спецоперацію, під час якої намагалися виявити учасників організованого злочинного угруповання у Державній міграційній службі.
- Агент НАБУ 7 місяців готував спецоперацію, щоб дати хабар заступниці голови ДМС.
- Діна Пімахова розповіла про товариські відносини з агентом НАБУ.
- Згодом стало відомо, що правоохоронці не будуть нікого затримувати у справі щодо можливої корупції серед службовців Державної міграційної служби, а також детектива НАБУ, який нібито пропонував хабар заступниці голови ДМС.