live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

США виходять з угоди ООН щодо підтримки біженців

Президент США Дональд Трамп заявив, що Всесвітній пакт про міграцію ООН порушує суверенітет країни, і США більше не братимуть у ньому участі

Про це повідомляє The Voice of America.

2 грудня в Державному департаменті США заявили, що цей договір "містить численні положення, що несумісні з політикою США щодо мігрантів і біженців і принципами адміністрації Трампа стосовно міграції". Через це, мовиться в повідомленні, "Дональд Трамп вирішив, що США завершать свою участь у процесі пакту".

Посол США в ООН Ніккі Гейлі, яка оголосила цю заяву в Організації Об’єднаних Націй, наголосила при цьому: "Америка пишається своєю іммігрантською спадщиною і давнім моральним лідерством у наданні підтримки мігрантам і біженцям у всьому світі. Але наші рішення про політику щодо імміграції мають завжди ухвалювати американці і тільки самі американці. Ми самі вирішимо, як найкраще контролювати наші кордони і кому буде дозволено в’їхати до нашої країни".

Читайте також: США та Ізраїль виходять з ЮНЕСКО. Чому це відбувається

Державний секретар США Рекс Тіллерсон вже направив в ООН лист про те, що його країна більше не буде брати участь у цьому договорі.

"Хоча ми продовжимо роботу щодо ряду напрямків в ООН, в даному випадку ми просто не можемо сумлінно підтримувати процес, який може підірвати суверенне право США застосовувати наше імміграційне законодавство і забезпечувати безпеку наших кордонів", – йдеться в заяві.

За словами Тіллерсона, США підтримують міжнародне співробітництво з питань міграції, але суверенні держави несуть основну відповідальність за те, щоб міграція носила безпечний, упорядкований і легальний характер.

Наразі в пакті беруть участь 193 держави-члени ООН, які 2016 року на сесії Генеральної асамблеї ООН ухвалили Нью-Йоркську декларацію про біженців і мігрантів.

Цим не обов’язковим до виконання документом держави-учасниці взяли на себе зобов’язання розробити новий підхід до міграції і ставлення до біженців і 2018 року ухвалити остаточний всесвітній пакт про міграцію.

  • 12 жовтня уряд США прийняв рішення припинити членство в ЮНЕСКО через "тривалу упереджену антиізраїльську позицію".
  • Головну роль тут зіграв той факт, що в травні 2017 року ЮНЕСКО прийняла резолюцію, яка не визнає суверенітет Ізраїлю над Єрусалимом.
  • Окрім того, 7 липня 2017 року ЮНЕСКО проголосила Старе місто Хеврона (Аль-Халіль) й Печеру праотців (Харам аль-Ібрагимі) палестинськими, а не ізраїльськими об'єктами культурної спадщини.
Все по темі

новини партнерів

‡агрузка...

23 жовтня, 2019 середа

22 жовтня, 2019 вівторок

23 жовтня, 2019 середа

22 жовтня, 2019 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати