live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

США виходять з угоди ООН щодо підтримки біженців

Президент США Дональд Трамп заявив, що Всесвітній пакт про міграцію ООН порушує суверенітет країни, і США більше не братимуть у ньому участі

Про це повідомляє The Voice of America.

2 грудня в Державному департаменті США заявили, що цей договір "містить численні положення, що несумісні з політикою США щодо мігрантів і біженців і принципами адміністрації Трампа стосовно міграції". Через це, мовиться в повідомленні, "Дональд Трамп вирішив, що США завершать свою участь у процесі пакту".

Посол США в ООН Ніккі Гейлі, яка оголосила цю заяву в Організації Об’єднаних Націй, наголосила при цьому: "Америка пишається своєю іммігрантською спадщиною і давнім моральним лідерством у наданні підтримки мігрантам і біженцям у всьому світі. Але наші рішення про політику щодо імміграції мають завжди ухвалювати американці і тільки самі американці. Ми самі вирішимо, як найкраще контролювати наші кордони і кому буде дозволено в’їхати до нашої країни".

Читайте також: США та Ізраїль виходять з ЮНЕСКО. Чому це відбувається

Державний секретар США Рекс Тіллерсон вже направив в ООН лист про те, що його країна більше не буде брати участь у цьому договорі.

"Хоча ми продовжимо роботу щодо ряду напрямків в ООН, в даному випадку ми просто не можемо сумлінно підтримувати процес, який може підірвати суверенне право США застосовувати наше імміграційне законодавство і забезпечувати безпеку наших кордонів", – йдеться в заяві.

За словами Тіллерсона, США підтримують міжнародне співробітництво з питань міграції, але суверенні держави несуть основну відповідальність за те, щоб міграція носила безпечний, упорядкований і легальний характер.

Наразі в пакті беруть участь 193 держави-члени ООН, які 2016 року на сесії Генеральної асамблеї ООН ухвалили Нью-Йоркську декларацію про біженців і мігрантів.

Цим не обов’язковим до виконання документом держави-учасниці взяли на себе зобов’язання розробити новий підхід до міграції і ставлення до біженців і 2018 року ухвалити остаточний всесвітній пакт про міграцію.

  • 12 жовтня уряд США прийняв рішення припинити членство в ЮНЕСКО через "тривалу упереджену антиізраїльську позицію".
  • Головну роль тут зіграв той факт, що в травні 2017 року ЮНЕСКО прийняла резолюцію, яка не визнає суверенітет Ізраїлю над Єрусалимом.
  • Окрім того, 7 липня 2017 року ЮНЕСКО проголосила Старе місто Хеврона (Аль-Халіль) й Печеру праотців (Харам аль-Ібрагимі) палестинськими, а не ізраїльськими об'єктами культурної спадщини.
Все по темі

новини партнерів

4 липня, 2020 субота

4 липня, 2020 субота

3 липня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати